اداره دینی مسلمانان جمهوری تاتارستان در فدراسیون روسیه به تازگی کتاب داعش – ارتش شیطان را به دو زبان روسی و تاتاری منتشر کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ اداره دینی مسلمانان جمهوری تاتارستان کتاب «داعش – ارتش شیطان» را منتشر کرد. هدف از تالیف کتاب مطلع ساختن امت اسلامی از ابزارها و تبلیغاتی است که تروریست­ها بکار می­‌گیرند. این کتاب به امت اسلامی روسیه می­‌گوید که شر و ناپاکی حتی اگر خود را به اسلام نسبت دهد، با اعتقادات اسلام و مسلمانان فرسنگ­ها فاصله دارد. بنابراین به جای کمک به این ناپاکی، بایستی از قدرت اتحاد در مقابله با آن بهره گرفت.

کامل سمیع ­اللین مفتی جمهوری تاتارستان تاکید کرد: «ما تصمیم گرفتیم درباره ماهیت سیاه داعش مطلبی بنویسیم و سعی کردیم حقایق را به همان شکل که وجود دارند مطرح ساخته و برای مردم توضیح بدهیم که خرابکاری، خشونت و کشتار هیچ ارتباطی با اسلام ندارند. ما به شکلی قابل فهم و روشن در این کتاب آورده­‌ایم که تروریست­ها و قاتلان «سربازان شریعت» نیستند بلکه گمراهانی هستند که هیچ شناختی از اسلام و خود ندارند.

در این کتاب راجع به تاریخ اسلام صحبت شده و اینکه اولین گروه داعش یا همان خوارج در سال­های حکومت علی بن ابوطالب (ع) شکل گرفته­‌اند. دلیل اصلی گمراهی این افراد ناآگاهی از ماهیت اسلام است. پیامبر خدا (ص) این افراد را بدترین مخلوقات می­‌نامید. در کتاب «الفتان» اثر شیخ نعیم بن حماد روایتی به نقل از قالی بن ابوطالب (ع) آمده که در همان زمان نسبت به ظهور «ارتش شیطان» هشدار داده است».

در این روایت چنین آمده: «زمانی که پرچم سیاه را مشاهده کردید، خود را به زمین انداخته دست و پای خود را نجنبانید. سپس انسان­های ضعیفی خواهند آمد که هیچ کس به آنها بهایی نمی‌­دهد. قلب آنها سیاه همچون آهن است و ادعای «حکومت» خواهند کرد. آنها به وعده خود پایبند نیستند و به عهد خود وفا نمی‌­کنند. آنها ادعای حق دارند اما خود از آن پیروی نمی­کنند. آنها یکدیگر را با القاب صدا می­کنند و نام شهرها را بر خود می‌­نهند. موی آنها بلند همچون زنان است. سپس بین آنها تفرقه خواهد افتاد و خداوند حقیقت را به آنان که بخواهند نشان می­‌دهد».

مولف در کتاب اشاره می­کند که پیامبر اسلام (ص) به ما هشدار داده مسلمانان در همه دوران به گمراهی می­افتند. او می­دانست که شر و ناپاکی امتش را تهدید می­کند، به همین خاطر باید به گونه‌­ای رفتار کنیم که در دام گمراهی و کفر نیفتیم. کامل سمیع ­الین در پایان آرزو می­‌کند که این کتاب راهگشای گمراهان باشد.