انتشارات رولت برلین پیش فروش کتاب سفری به آلمان اسلامی را آغاز کرده است. این کتاب که توسط کارن کروگر نگاشته شده، قرار است در ۲۲ جولای سال ۲۰۱۶ وارد بازار کتاب شود.

به گزارش پرس شیعه؛ انتشارات رُوُلت برلین (Rowohlt Berlin) پیش فروش کتاب «سفری به آلمان اسلامی» (Eine Reise durch das islamische Deutschland) را آغاز کرده است. این کتاب که توسط کارن کروگر (Karen Krüger) نگاشته شده، قرار است در ۲۲ جولای سال ۲۰۱۶ وارد بازار کتاب شود.

رایزن فرهنگی ایران در آلمان، در معرفی کتاب آورده است: «در آلمان همواره بحث از اسلام و حجاب است و بحث از اینتگراسیون و کاریکاتورهای دانمارکی، ولی کم تر کسی تا به امروز واقعاً به این نگریسته که واقعاً این سرزمین از اسلام چه در خود دارد. کارن کروگر سفر متفاوتی را در آلمان تجربه کرده است. او مسلمانان و زیست جهان های ایشان را جستجو کرده، با افرادی ملاقات کرده که دست از ایمان مسلمانانه خویش کشیده اند و با کسانی به گفتگو نشسته که ممکن است همین فردا و با کمال میل به عنوان جهادی راهی خاورمیانه شوند. این سفر او را به دیدار «ترک های نمایشی» [آلمانی ترک هایی که بر مظاهر هویت ترکی خود تأکید می کنند و آشکارا به نمایش می گذارند]، سربازان مسلمان ارتش آلمان، معلمین، سیاستمداران محلی، امامان جماعت و منتقدین دینی برده است.

این سؤالات تعیین کننده همواره راهنمای گفتگوی او با این افراد بوده است که: نظرت درباره دین چیست؟ اسلام برای تو چه معنایی دارد؟ و این معنا برای جامعه آلمان یعنی چه؟ کارن کروگر به اسلام نه یک چهره، بلکه چهره های زیادی می دهد. چنین گزارشی خبر از سرزمین جدیدی در قلب آلمان می دهد.

این سؤالات که آلمان و اسلام با هم چگونه خواهند زیست و این که آیا حتی احتمالاً اسلامی مشخصاً ساخت آلمان وجود دارد یا نه، به هر طریق موضوعاتی زنده و به روز برای ما خواهند ماند، اما این کتاب جوانب بحث ما را برای ما می گشاید.»

این کتاب در ۲۸۸ صفحه و با شابک ISBN-۱۰:۳۸۷۱۳۴۸۳۲۵ و ISBN-۱۳:۹۷۸-۳۸۷۱۳۴۸۳۲۷ از اواخر ماه جولای وارد بازار کتاب خواهد شد.