تبریز – رئیس ستاد اعتکاف آذربایجان شرقی گفت: موضوع حمایت از جبهه مقاومت و دعا برای مدافعان حرم از محورهای فرهنگی مراسم اعتکاف امسال استان خواهد بود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، حبیب طاهری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به همزمانی ۱۳ رجب المرجب با مراسم معنوی اعتکاف اظهار داشت: با توجه به تقارن این ایام با روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، به تناسب ایام ادعیه مأثوره توسط مادحین و ذاکرین اهل بیت (ع) در مساجد تعیین شده برای مراسم اعتکاف قرائت خواهد شد.

وی استفاده از خطباء و سخنرانان استانی با محوریت مسائل اخلاقی و اعتقادی را از جمله برنامه های فرهنگی مراسم اعتکاف امسال عنوان و تصریح کرد: ترویج احکام دینی توسط مبلغان در مساجد ویژه اعتکاف خواهران و ایجاد فرصتی برای پاسخگویی به سئوالات احکام از دیگر برنامه های این ایام است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تبریز خاطر نشان شد: همزمان با دومین روز اعتکاف و شب وفات حضرت زینب کبری (س) معتکفین برای مدافعان حرم آن حضرت دست به دعا خواهند شد و موضوع حمایت از جبهه مقاومت در مراسم این ایام تبیین خواهد شد.

وی همچنین افزود: ۱۳ رجب همزمان با روز پدر در برخی مساجد به صورت نمادین از تعدادی پدران شهید به عنوان پدران نمونه قدردانی به عمل خواهد آمد و مولودی خوانی نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در این روز خواهد بود و برنامه های قرآنی از قبیل قرائت قرآن، دعای ام داوود و تصحیح نماز نیز برگزار می شود.

طاهری در پایان اظهار داشت: کتابچه ای با عنوان «پله پله تا ملاقات خدا» و با موضوع احکام مسجد، ادعیه و مناجات برای تسهیل دسترسی معتکفین به منابع احکام و ادعیه این ایام چاپ و توزیع خواهد شد.