استاد حوزه علمیه خراسان جنوبی نقش نخبگان حوزوی را در تبیین و اجرایی شدن شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل برجسته دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی اظهار داشت: اساسی ترین راه برون رفت از تهدیدها و تحریم‌های دشمن، توجه به اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به نقش برجسته حوزویان در تبیین شعار امسال و فراهم کردن زمینه‌های اجرایی شدن آن، گفت: در سال جاری مهم ترین رسالت مسئولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است و باید در این زمینه برخورد شعارگونه کنار گذاشته شود.

این نماینده مجلس افزود: با تشکیل قرارگاه جهاد اقتصادی مقاومتی باید زمینه احیای تولید ملی را در کشور فراهم کنیم و در این زمینه دولت باید از رهنمودهای مردم و نخبگان نظام اسلامی کمک بگیرد تا برای همیشه با تقویت اقتصاد بتوانیم مانع مشکل تراشی‌های دشمن به وسیله تحریم و تهدید در داخل و خارج از کشور شویم.

استاد حوزه علمیه خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه در حال حاضر بیکاری مهم ترین مشکل اقتصادی است که گریبانگیر نسل جوان شده است، گفت: باید در داخل کشور و در استان‌های محروم انواع بنگاه‌های خرد و زودبازده اقتصادی راه اندازی شود زیرا به این وسیله است که هم اشتغال ایجاد شده و هم به وسیله اتصال زنجیره‌های خرد اقتصادی، بازار دوباره احیا شده و اقتصاد از رکود خارج می‌شود.

حجت‌الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه رسانه‌ها به دنبال مصرف گراکردن مردم هستند، در حالی که در سال جاری باید در رسانه ملی برنامه‌هایی تدوین و تولید شود که تولید محوری و تولیدگری را در عرصه‌ها و زمینه‌های مختلف در میان مردم ترویج کرده و در درازمدت آن را به یک فرهنگ غالب در کشور تبدیل کند.