قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمنی‌ها در منطقه و در سطح جهان نسبت به ما بیشتر شده، گفت: دشمنان با همه توان به دنبال نابودی مذهب تشیع هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر شنبه در آغاز درس خارج خود در مسجد اعظم با بیان اینکه مطالبی را دارم که در روز چهارشنبه بیان خواهم کرد به تعطیلات طولانی نوروز اشاره کرد و گفت: این تعطیلات باعث ایجاد کاستی‌هایی در دروس می‌شود که باید با تلاش بیشتر جبران شود.

وی ادامه داد: می‌توان با کیفیت بخشی به درس‌ها کاستی‌های کمی را جبران کنیم.

استاد سطوح عالی حوزه همچنین با اشاره به موقیعت کم نظیر شیعه اضافه کرد: امروز وضع شیعه با گذشته متفاوت است زیرا در دوره طاغوت، مذهب و مسائل مذهبی در حاشیه حکومت قرار داشت.

وی افزود: چون مذهب حاشیه‌ای بود دشمنان هم کاری به کار مذهب ما نداشتند اما امروز شیعه دارای نظام اسلامی شده و شالوده این نظام بر اساس مذهب است به همین خاطر دشمنان قصد دارند آن را از ریشه نابود کنند.

حوزه باید بیشتر از گذشته به حفظ مرزهای دین و مذهب بپردازد

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: دشمنی‌ها در منطقه و در سطح جهان نسبت به ما بیشتر شده و به همین میزان مسئولیت ما نیز سنگین‌تر می‌شود و حوزه باید بیشتر از گذشته به حفظ مرزهای دین و مذهب بپردازد.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه امروز مذهب رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته است، اظهار داشت: ورود مذهب به حکمت باعث حساسیت دشمنان و تشدید دشمنی آنان شده است.