مشهد- سرپرست معاونت درمان موسسه درمانی آستان قدس رضوی از ارائه ۳۴ هزار خدمت در ایام نوروز به زائران و مراجعان دارالشفاء امام رضا(ع) خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ حمیدرضا رحیمی اظهار کرد: در طول تعطیلات نوروز امسال جمع کل خدمات ارائه شده به دارالشفا امام(ع) ۳۴ هزار خدمت در بخش های مختلف هم چون بخش پرستاری، بخش تخصصی و عمومی بوده است.

سرپرست معاونت درمان موسسه درمانی آستان قدس رضوی افزود: در دو روز پایانی نوروز نیز تعداد سه هزار خدمت به زائران و مجاوران رضوی در این مرکز ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش پرستاری خدماتی از قبیل اورژانس، تزریقات، پانسمان، بخیه، نوار قلب و دیگر خدمات ارائه می شود، بیان کرد: حدود ۱۸ هزار خدمت در این بخش به مراجعان ارائه شد.

رحیمی ادامه داد: از مجموع ۳۴ هزار خدمت به مراجعان دارالشفاء امام رضا (ع) ۱۴ هزار خدمت مربوط به بخش پزشک عمومی بوده است.

ارائه۵۵۰۰ خدمات اورژانسی به زائران حرم رضوی

وی گفت: در ۱۳ روز تعطیلات نوروزی اورژانس حرم مطهر رضوی به پنج هزار و ۵۰۰ بیمار داخل حرم مطهر ارائه خدمت کردند.

سرپرست معاونت درمان موسسه درمانی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد:‌ از این تعداد ۷۰۰ خدمت اورژانسی مربوط به دو روز ۱۲ و ۱۳ فروردین است.

وی با بیان اینکه استاندارد کشوری رسیدن نیروهای اورژانس بر بالین بیمار در درون شهرها به طور متوسط هشت دقیقه و در خارج از شهرها ۱۵ دقیقه است، ابراز کرد: نیروهای اورژانس مستقر در حرم مطهر در مدت چهار دقیقه خود را بر بالین بیمار می رسانند.

سرپرست معاونت درمان موسسه درمانی آستان قدس رضوی اظهار کرد: دارالشفا امام رضا(ع) قدیمی ترین موقوفه درمانی آستان قدس رضوی است که خدمات آن به صورت شبانه روزی ارائه می شود.

وی افزود: این موسسه درمانی خدماتی از قبیل خدمات اورژانس، ویزیت سرپایی، پزشک عمومی، بخش های بستری موقت خواهران و برادران، تزریقات و پانسمان، داروخانه، خدمات تخصصی در ۱۵ رشته پزشکی، هفت رشته فوق تخصصی، فیزیوتراپی، چشم پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، توانبخشی، رادیولوژی، آزمایشگاه، طب کار، واحد دیابت، قلب و مشاوره ژنتیک را به بیماران و مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

رحیمی با اشاره به اینکه این موسسه در طول سال بیش از یک میلیون مراجعه کننده دارد، گفت: در روزهای معمولی روزانه بیش از سه هزار نفر و در ایام خاص روزانه بیش از پنج هزار نفر در این موسسه ویزیت می شوند.