جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به خنثی شدن توطئه آمریکایی تجزیه عراق گفت: ما در مرزهای غربی و شمال غربی هیچ نگرانی و مشکلی نداشتیم.

به گزارش پرس شیعه، امیر پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی عصر امروز جمعه در حاشیه مراسم نکوداشت حضرت آیت الله مهدوی کنی با حضور در جمع خبرنگاران درباره استقلال اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: این طرح در ادامه طرح خاورمیانه جدید و در واقع یک سیاست آمریکایی بود. به دلیل اینکه آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها در هجوم به عراق و افغانستان موفق نبودند، این بحث را از اقلیم کردستان عراق آغاز کردند و دَم از تجزیه‌طلبی زدند.

وی افزود: موضع‌گیری نظام جمهوری اسلامی در این مورد، بسیار خوب بود که به همکاری خوب کشورمان و دولت عراق و در نتیجه نقش بر آب کردن این توطئه منجر شد.

امیر پوردستان تصریح کرد: این همراهی سبب شد تا آن‌ها از مواضع شان عقب‌نشینی کنند و امروز آرامشی مطلوب در منطقه به وجود بیاید. در روزهای آینده هم حکومت عراق، استیلای خود بر این منطقه را بیشتر می کند.

وی درباره وضعیت مرزهای جمهوری اسلامی با اقلیم کردستان عراق گفت: ما در مرزها چه در مرز شمال غرب و چه در مرز غرب، هیچ نگرانی و مشکلی نداشتیم چراکه از اقتدار بسیار خوبی برخوردار هستیم.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی تاکید کرد: ما متناسب با حرکت‌های دشمنان ظرفیت دفاعی را ایجاد و پیش‌بینی می‌کردیم که در نتیجه هیچ تنش و تهدیدی در مرزها ایجاد نشد.