سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واکنش به ادعاهای مقامات اروپایی مبنی بر تحت فشار قرار دادن ایران در حوزه موشکی اظهار داشت: اکیداً توصیه می‌کنیم و تذکر می‌دهیم که اروپایی‌ها وارد این مبحث نشوند.

به گزارش پرس شیعه، سردار سید مسعود جزایری سخنگوی ارشد در خصوص همگرایی اروپا و آمریکا در موضوع تضعیف توان موشکی ایران در قالب مذاکره اظهار داشت: همانطور که قبلاً جمهوری اسلامی ایران بیان کرده است، هیچ مذاکره‌ای را در مورد مسائل موشکی خود نمی‌پذیرد.

وی افزود: ما به عنوان نیروهای مسلح، مخالف انجام هر گفت‌وگویی با طرف‌های خارجی در این زمینه هستیم.

سردار جزایری تصریح کرد: همه باید توجه داشته باشند که ما هیچ قرارداد بین المللی در زمینه ساخت و تولید موشک نداریم و لذا به همه طرف‌ها اکیداً توصیه می‌کنیم و تذکر می‌دهیم که وارد این مبحث نشوند.

وی همچنین در رابطه با سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان به سوریه اظهار داشت: با توجه به اهمیتی که منطقه غرب آسیا دارد، به خصوص منازعاتی که دولت و مردم سوریه به دلیل فشارهای بیگانگان و گروه‌های تروریستی دچار آن هستند و از طرف دیگر پیروزی‌های بسیار جدی که جبهه مقاومت در دو کشور عراق و سوریه به دست آورده است، این سفر بسیار مهم و حساس ارزیابی می‌شود.

سردار جزایری بیان داشت: ما امیدواریم در آینده با توجه به سفری که انجام شد، روند پیروزی‌ها از شتاب و تاثیرگذاری بیشتری برخوردار شود.