حیدر العبادی نخست وزیر عراق برای شرکت در نشست شورای هماهنگی عربستان و عراق، در رأس هیأتی ۷۰ نفره امروز شنبه راهی ریاض خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه «الاخباریه»، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق امروز شنبه در رأس هیأتی ۷۰ نفره وارد عربستان می شود. در این هیأت ۱۰ وزیر و حدود ۶۰ مشاور دولت عراق حضور خواهند داشت.

«رشید العانی» سفیر عراق در عربستان اعلام کرد که سفر حیدر العبادی به منظور امضای توافق تشکیل شورای هماهنگی عربستان و عراق صورت گرفته است. وی افزود که این نشست مشترک روز یکشنبه برگزار خواهد شد و قرار است ریاست طرف عراقی در این شورا را «سلیمان الجمیلی» بر عهده بگیرد و «ماجد القصبی» نیز نماینده عربستان در این شورا خواهد بود.

هدف از تشکیل این شورای مشترک میان عربستان و عراق که در طول چند دهه گذشته روابط خوبی باهم نداشته اند تقویت همکاری های دو جانبه میان بغداد و اربیل است و بر اساس گزارش ها قرار شده «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا نیز در نشست روز یکشنبه حضور داشته باشد.

این دومین بار در چند ماه گذشته است که نخست وزیر عراق به عربستان سفر می کند، او پیشتر در ماه ژوئن هم به عربستان سفر کرده بود.