منابع سوری از عملیات ارتش این کشور برای آزاد سازی منطقه القریتین از لوث تروریست های تکفیری داعش خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه روسیاالیوم، منابع سوری اعلام کردند: ارتش سوریه با کمک نیروهای دفاع مردمی عملیات گسترده ای را در منطقه القریتین یکی از بزرگترین مراکز تجمع داعش در استان حمص آغاز کرده اند.

در دیرالزور ارتش سوریه مراکز تجمع داعش را در روستای الجفره در شرق شهر دیرالزور هدف قرار داد و شماری از تروریست ها را به هلاکت رساند و برخی دیگر را زخمی کرد.

منابع سوری گزارش دادند که بر اثر عملیات ارتش سوریه، روحیه تروریست های داعش در دیرالزور به شدت در هم شکسته است و تلفات زیادی به تروریست ها طی روزهای گذشته وارد شده است.

این منابع از درگیری های داخلی میان تروریست ها و هلاکت بیش از ۳۰ تروریست در شهر موحسن در دیرالزور خبر دادند.

در روستای البوعمر در دیرالزور انفجار یک خودرو بمبگذاری شده آماده انفجار به هلاکت بیش از ۱۶ داعشی منجر شد.

منابع سوری اعلام کردند: ارتش سوریه با همکاری گروه های دفاع مردمی یورش گروه های مسلح در حومه جنوبی حلب را خنثی کرد.ارتش سوریه طی عملیاتی در جبهه تل العیس در حومه جنوبی موفق به هلاکت ابوموسی الجزراوی مسئول عملیات گروه های مسلح در محور العیس شد.در همین محور ارتش سوریه تعدادی از ادوات گروه های مسلح را منهدم کرد.

منابع سوری گزارش دادند: درگیری های شدیدی میان ارتش سوریه و تروریست های جبهه النصره و اجناد الشام و جیش الفاتحین و جند الاقصی در محور تپه العیس در حومه جنوبی رخ داده است و توپخانه ارتش سوریه به شدت مواضع گروه های مسلح را زیر آتش گرفته است.

در همین حال مرکز ویژه نظارت بر آتش بس در پایگاه هوایی حمیمیم سوریه از افزایش مناطقی که با قبول آتش بس موافقت کرده اند به ۵۵ منطقه خبر داد.

منابع آگاه اعلام کردند: ارتش سوریه یورش داعش را در جنوب روستای الشیخ هلال در حومه شرقی حماه دفع کرده است.