باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفت: دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ناآشنا به سیاست خارجی و امور بین الملل است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه «پاکستان»، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس بین المللی امنیت هسته ای در واشنگتن گفــت: دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سیاست خارجی و امور بین الملل ناآشنا است.

وی در ادامه افزود: دونالد ترامپ به سیاست بین الملل آشنایی ندارد. دنیا از دونالد ترامپ درخواست دارد خویشتن داری و متانت را حفظ کند.

لازم به ذکر است دونالد ترامپ درخواست کرده است که آمریکا با بازگرداندن نیروهای ارتش خود از برخی کشورها هزینه آن را صرف استقرار سلاح های هسته ای کند.

واحد اطلاعات اکونومیست گزارش داده است: یکی از ۱۰ خطری که دنیا با آن روبرو است به قدرت رسیدن دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه به عنوان رئیس جمهور آمریکا است.

در ادامه این گزارش آمده است: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و ایجاد جنگ در دریای چین از خطرات به قدرت رسیدن ترامپ است. به قدرت رسیدن ترامپ در آمریکا باعث بحران اقتصادی در جهان و نیز بروز مسایل و رویدادهای امنیتی در جامعه آمریکا خواهد شد.