علیرضا قزوه گفت:ویژگیهای هنر انقلاب اسلامی تمام آن موازین و اصول خود انقلاب اسلامی است منتها با زبان هنر

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در آستانه هفته هنر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب، حرکتی پویا و زاینده است و هنر اصیل و واقعی نیز این ویژگی ها را در خود دارد، اظهار کرد: مفهوم هنر انقلاب اسلامی یعنی بیان صریح و روشن انقلاب و اهداف آن با بهترین شیوه و با استفاده از بهترین واژگان. هنر خود والاترین و زیباترین و به یادماندنی ترین شیوه سخن گفتن و ایجاد ارتباط است و هیچ زبانی و هیچ تصویری زلال تر و واقعی تر از هنر نیست و تار و پود هنر خود حکمت است و زیبایی و خلق اندیشه و فکر تازه؛ از این رو هنر انقلاب با حکمت و زیبایی و ایجاز و صداقت گره خورده است و این همه در خدمت تفکر انقلاب و آرمان های انقلاب است.

وی ادامه داد: هنر انقلاب اسلامی تمام ظرفیتها و ظرافتهای هنر را داراست و در اصل هنر، جوهر و جواهری است که با اتصال به انقلاب اسلامی نه تنها از عیارش کم نمی شود بلکه در اتصال با مقوله انقاب اسلامی که خاستگاه قرآنی و قدسی دارد، از بار معنویت و رنگ و بوی آسمانی تری نیز نسبت به هنر محض برخوردار است.

قزوه افزود: ویژگیهای هنر انقلاب اسلامی تمام آن موازین و اصول خود انقلاب اسلامی است منتها با زبان هنر. مسلما هنر انقلاب اسلامی دفاع از مظلومان جهان و مستضعفان خاک و ستیز با استکبار را سرلوحه کار خود قرار داده و هدف بزرگش هدایت خلق و همان دعوت مردم به سمت اخلاق حسنه و دور کردن آنان از وسوسه های شیطانی است. هنر انقلاب اسلامی تمام ویژگی های خود انقلاب و آرمان ها و اندیشه هایش را داراست.

وی در ادامه گفت: مسلما یکی از مهم ترین هنرها، ادبیات و شعر و زبان آوری و بلاغت و فصاحت است و قرآن کریم خود معجزتی در سخن است و خدای متعال معجزه نخستش در قرآن همین بیان والا و کلام بی همتاست. ادبیات، گل سرسبد تمام هنرهاست و هویت هنری ما ایرانیان بیش از همه مدیون هنر شعر و ادب و عرفان ماست تا جایی که هنر اول ما و مادر هنرها لقب گرفته و بیش از هر هنری در طول تاریخ ماندگار شده و بار عرفان و اخلاق را به دوش کشیده و در دیگر هنرها نیز بیشترین تاثیر را داشته است و در شکل گیری انقلاب و تثبیت هنری انقلاب نیز سهم ادبیات انقلاب بیش از دیگر هنرها بوده و همواره با کمترین هزینه بیشترین تاثیرگذاری را داشته و در حال حاضر نیز از همه هنرهای دیگر خود را بیشتر مطرح کرده و پیشاپیش دیگر هنرها همواره در خطرات خط شکنی کرده و راه نشان داده و چراغ‌داری کرده است.