دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مبارزه فرهنگی با ریشه های اعتقادی و تفکرات داعش ساز بایستی همزمان با اقدامات امنیتی و نظامی پیش برود

به گزارش پرس شیعه، امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی طی پیامی به همتای افغانستانی خود، ضمن محکوم کردن حملات تروریستی به مساجد مسلمانان در افغانستان، با خانواده های قربانیان ابراز همدردی کرد.

وی خاطرنشان کرد: تروریسم تکفیری که متاسفانه مورد حمایت مادی و اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه نیز قرار دارد تهدیدی عمیق برای ملت ها و کشورهای اسلامی است و تنها با همکاری و اتخاذ رویکردهای مشترک می توان با آن مقابله کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مبارزه فرهنگی با ریشه های اعتقادی و تفکرات داعش ساز باید همزمان با اقدامات امنیتی و نظامی پیش برود و علمای جهان اسلام به ویژه در جمهوری اسلامی ایران و افغانستان نقش بسزایی در این خصوص می توانند ایفا کنند.

امیر شمخانی با تسلیت به مردم و دولت افغانستان به خاطر شهادت تعداد زیادی از مسلمانان در حملات تروریستی کور در روز گذشته با خانواده های قربانیان ابراز همدردی کرد  و بر آمادگی کشورمان برای کمک رسانی و درمان مجروحان تاکید کرد.

گفتنی است بر اثر دو حمله بمبگذاران انتحاری به دو مسجد در افغانستان که هر دو در شامگاه جمعه رخ داد، دست کم ۷۲ نفر کشته شدند که در میان آنها تعدادی کودک نیز دیده می شوند.