خمین- مسئول موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در خمین گفت: طی نوروز ۹۵ بیش از ۳۲هزار مسافر و گردشگر از بیت تاریخی امام خمینی(ره) در شهر خمین بازدید کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سیدجواد رضوی اظهار داشت: نوروز امسال بیش از ۳۲ هزار نفر از بیت قدیمی امام خمینی(ره) در خمین بازدید کردند و این در حالی است که این آمار در نوروز سال گذشته ۲۸هزار نفر بوده است.

وی افزود: نوروز امسال آمار حضور بازدیدکنندگان و گردشگران در بیت تاریخی امام راحل با چهار هزار نفر افزایش، نسبت به نوروز سال گذشته رشد ۱۴ درصدی را نشان می دهد.

مسئول موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در خمین بیان داشت: طی سال گذشته بیش از ۳۶۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین بازدید کردند.

رضوی خاطرنشان ساخت: طرح احداث و راه اندازی موزه «امام، انقلاب و دفاع مقدس» در بیت تاریخی امام در خمین در دست بررسی و مطالعات کارشناسی است و امیدواریم با تخصیص اعتبار لازم برای احداث این موزه، روند اجرای این طرح آغاز شود.

گفتنی است ۶۸۹هزار و ۲۸۰بازدیدکننده داخلی و خارجی طی نوروز۹۵، از موزه ها، اماکن تاریخی و سایت های باستان شناسی، تفریحی و توریستی استان مرکزی بازدید کردند که بیشترین بازدید را بیت امام خمینی‏‏(ره) با ۳۲هزار نفر به خود اختصاص داده است.