رئیس جمهوری افغانستان روز سه شنبه دوم آبان راهی هند می شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «د ایندو» «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان در راستای گسترش همکاری مشترک روز سه شنبه (۲ آبان) راهی هند می شود.

سفر غنی به هند دقیقا در روزی صورت می گیرد که «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در دهلی نو با همتای هندی خود دیدار و مذاکره خواهد داشت.

بر اساس جزئیات سران افغانستان و هند در این دیدار، در کنار  مسائل منطقه ای بر روی همکاری‌های تجارتی و ترانزیتی و مبارزه با تروریسم به عنوان تهدید مشترک برای دو کشور گفتگو خواهند کرد.

رئیس جمهوری افغانستان در حالی به هند سفر می‌کند که در ۴ روز اخیر بخش‌های مختلفی از افغانستان به ازجمله کابل، شاهد حملات تروریستی مرگبار بوده است و حکومت افغانستان این حملات را از سوی گروه‌هایی می‌داند که در خاک پاکستان پایگاه های امن و مراکز آموزشی دارند.

لازم به ذکر است که اواخر ماه گذشته میلادی، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان نیز در راس یک هیئت ۲۰۰ نفره از تجار افغانستانی به هند سفر کرده بود.

هند به عنوان یکی از کمک کنندگان بزرگ افغانستان در بخش‌های توسعه‌ای و زیربنایی محسوب می‌شود و اخیرا نیز آمریکا از این کشور خواسته تا نقش بیش تری را در حمایت از  افغانستان و برقراری صلح در این کشور ایفا کند.