نیروهای امنیتی مصر با پوشش جنگنده های نیروی هوایی این کشور عملیاتی را برای پاکسازی مناطق صحرایی غربی در استان الجیزه را آغاز کرده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه خبری «ایلاف»، نیروهای امنیتی مصری با پوشش نیروی هوایی این کشور مناطق صحرایی غربی مصر در مسیر شهرستان «الواحات البحریه» در جنوب غرب الجیزه را پاکسازی می کنند.

در این عملیات نیروهای امنیتی به دنبال پاکسازی این مناطق از عناصر تروریستی است که اخیرا با نیروهای ویژه نیروهای مسلح مصر درگیر شده بودند. در این درگیری ها دست کم ۱۶ نفر از نیروهای ویژه مصری کشته و شماری هم زخمی شده بودند و ۱۵ تروریست هم کشته شده بودند.

بعد از این درگیری ها وزارت کشور مصر هم بیانیه ای صادر و اعلام کرده بود که در ادامه عملیات های نیروهای امنیتی برای شناسایی و مقابله با عناصر گروهک های تروریستی که به دنبال نا امن کردن کشور و ایجاد بی ثباتی هستند نیروهای امنیتی محل استقرار شماری از تروریست ها در مناطقه صحرایی در ۱۳۵ کیلومتری خیابان اکتوبر-الواحات در استان الجیزه شناسایی کرده بودند که در حال آماده سازی برای انجام عملیات تروریستی بودند.

در ادامه این بیانیه آمده که با این اطلاعاتی که به دست آمده بود نیروهای امنیتی برای مقابله با این عناصر تروریستی به محل اعزام شده بودند که مورد هدف آتش تجهیزات نظامی سنگین تروریست ها قرار می گیرند و در این میان ۱۶ نفر از نیروهای امنیتی که ۱۱ نفر از آنها افسر، ۴ نفر سرباز، ۱ افسر عالی رتبه بودند کشته و ۱۳ تن که ۴ افسر و ۹ سرباز بوده اند زخمی شدند.