امام جمعه خوی گفت: بی‌تردید یکی از رسالت‌های سنگین روحانیت شیعه و سنی، روشنگری توده‌های مردم در موضوع جنایات استکبار جهانی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید رضی موسوی شکوری امروز در جلسه مشترک روحانیان تشیع و تسنن خوی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های روحانیت در طول تاریخ مردم‌دار بودن آنان است که در تمامی لحظه‌ها و شئونات زندگی در میان مردم هستند و برای همین، به طور مداوم پایگاه مردمی آنها بسیار قدرتمند است.

وی با قدردانی از روحانیون بخش صفاییه خوی بیان کرد: فعالیت‌های تبلیغی این روحانیان در این بخش کوهستانی که نوع روستاهای آن صعب‌العبور و فقیر‌نشین هستند یک نوع جهاد محسوب می‌شود.

شکوری با اشاره به حوادث و اتفاقات جهان اسلام که با حمایت استکبار جهانی و ارتجاع عرب منطقه به صورت روزمره تعداد زیادی از مسلمانان توسط تکفیری‌ها قتل عام می‌شوند افزود: یکی از رسالت‌های سنگین روحانیت روشنگری توده‌های مردم در این موضوع است.

امام جمعه خوی با اشاره به حوادث و اتفاقات اوایل پیروزی انقلاب در منطقه که تعدادی از گروهک‌های وابسته به دشمنان به شرارت مشغول بودند بیان کرد: بی‌شک بخش مهمی از عقب ماندگی‌های روستاهای مرزی به خاطر همین موضوع بوده است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه اکنون در اثر هوشیاری و بیداری فرزندان ایران اسلامی اعم از نیروهای مسلح و امنیتی یک امنیت پایدار در منطقه حاکم است.