گروه طالبان افغانستان مدعی شده است که به زودی تصاویر هدف قرار دادن جنگنده اف ۱۶ آمریکا در نزدیکی پایگاه بگرام را منتشر کرده و عدم صداقت آمریکا در اعلام سقوط آن را نشان می‌دهند.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از «امت نیوز»، طالبان افغان مدعی‌ شده‌اند که جنگنده اف-۱۶ آمریکا را قبل از پرواز در فرودگاه «بگرام» مورد هدف قرار داده‌اند.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان افغانستان در این باره گفته است: اگر آمریکا ادعا دارد که این جنگنده خود سقوط کرده و هدف قرار نگرفته است چرا فیلمی از این حادثه منتشر نمی‌کند ما به زودی تصاویر هدف قرار دادن جنگنده آمریکایی به وسیله راکت را منتشر می‌کنیم.

سخنگوی طالبان افغانستان اظهار داشت: طالبان جنگنده آمریکایی را سه شنبه ساعت ۸:۳۵ دقیقه در حال پرواز در فرودگاه بگرام افغانستان مورد هدف قرار داد.

وی گفت: خلبان این جنگنده نیز در این حمله کشته شده است در حالی که آمریکایی‌ها کشته شدن وی را پنهان می‌کنند.

روز سه‌شنبه یک فروند جنگنده اف-۱۶ آمریکایی در نزدیکی پایگاه بگرام سقوط کرد. مقامات آمریکایی این حادثه را تأیید کرده‌اند اما می‌گویند این جنگنده خود سقوط کرده و هدف حمله قرار نگرفته است. آمریکاییها همچنین می‌گویند خلبان این جنگنده در زمان سقوط از محل خود خارج شده و اکنون در بیمارستان این پایگاه تحت درمان است.