مراسم بدرقه ناوگروه اطلاعاتی عملیاتی چهلم نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به خلیج عدن و تنگه باب المندب با حضور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار و این ناوگروه برای انجام ماموریت عازم آب‌های آزاد شد.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر حسین آزاد، فرمانده منطقه یکم امامت نداجا اظهار داشت: ناوگروه چهلم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوپشتیبانی تنب و ناوشکن البرز جهت انجام ماموریت به خلیج عدن و تنگه باب المندب اعزام شد.

به گفته وی این ناوگروه با هدف انجام ماموریت اطلاعاتی و عملیاتی و ایجاد امنیت خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مقابله با تعرضات دزدان دریایی در این مسیر به منطقه اعزام شده است.

فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر حفظ صلابت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد با حضور مقتدرانه ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش گفت: ارائه توان عملیاتی نیروی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در محدوده دریاهای دوردست و آب‌های بین المللی و اقیانوسی و همچنین ارزیابی توان ماندگاری در دریا بدون نیاز به هر گونه پشتیبانی ساحل از دیگر اهداف اعزام ناوگروه چهلم به خلیج عدن است.