مشهد-گفتمان سبک زندگی فاطمی با هدف بررسی و آشنایی با سیره حضرت فاطمه الزهرا (س) با حضور جمعی از اساتید و خواهران مؤسسه علمی- تحقیقی مکتب نرجس (س) برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ استاد احمدی پارسا در گفتمان فاطمی که روز شنبه و با حضور جمعی از خواهران مکتب نرجس مشهد برگزار شد به رمز ماندگاری حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و گفت: عده ای می گویند حضرت اسطوره یا قدیسه بود یعنی دست نیافتنی بود.

وی افزود: باید بگوئیم حضرت یک «بشر برتر» بود نه برتر بشر؛ یعنی ما می توانیم خودمان را به ایشان نزدیک کنیم.

وی بیان کرد: بیائیم بجای به تصویر کشیدن چادر خاکی و بین در و دیوار ماندن حضرت در رسانه ها زندگی حضرت را به تصویر بکشیم.

احمدی پارسا افزود: گریه های حضرت در فراق پدر نشان‌دهنده هشدار ایشان بود و لذا گریه های ایشان نیز نوعی روشنگری بود.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) همانند تمام خانم ها یک مادر، یک همسر، یک دختر بود اما این بانو مثل خورشیدی در آن خانه می‌درخشید.

احمدی پارسا در توصیف ویژگی های آن حضرت گفت: ایشان محبوب خدا بودند چون هرچه داشتند پای خدا می‌ریختند و تمام کارهایشان برای رضای خدا بود و دوم اینکه محبوب پیامبر خدا (ص) و رسول مکرم اسلام با بوسیدن دست حضرت فاطمه(س) می خواستند جایگاه ایشان را به بقیه نشان دهند.

وی افزود: سومین ویژگی‌شان آزادی از دنیا بود از جمله انفاق پیراهن عروسی در شب عروسی و ادب ایشان در مقابل خالق و مخلوق حتی در برخورد با یهودی زبانزد است.

حضرت زهرا(س) مادر محبان اهل بیت(ع) است

استاد پورحسینی نیز دیگر سخنران این نشست با بیان اینکه در صلوات های خاصی حضرت زهرا (س)«أم الأحبّاء» یعنی مادر محبین اهل بیت (ع) و مادر محبوبین خدا هستند اظهار کرد: برنامه ای که حضرت در خانه داشتند فضای آن را معنوی کرده بود، در این خانه بیتوته و شب زنده داری بود و همیشه ذکر و یاد خدا برده می شد.

وی بیان کرد: در حدیثی آمده کسانی که می توانستند قرآن می‌خواندند و کسانی که قرآن یاد نداشتند ذکر خدا را می گفتند و این نور معنویت باعث آرامش خانواده است.

این کارشناس علوم دینی در بیان عوامل آرامش باتوجه به قرآن کریم به آیه ۳۸ سوره بقره پرداخت و گفت: کسی که از هدایت تبعیت کند آرامش دارد و هنگامی که افراد را با دین آشنا می‌کنیم اثر دنیایی آن قبل از ثواب اخروی‌اش است.

وی با ذکر عوامل دیگر آرامش از جمله اجرایی کردن دستورات دین، انفاق‌های زیبا داشتن، علم مفید و قناعت یادآور شد: حضرت زهرا (س) تمام عوامل آرامش در زندگی را باهم داشتند.