یک فرمانده نیروهای مردمی عراق با اشاره به بمباران نیروهای داوطلب مردمی توسط جنگنده های آمریکایی تاکید کرد که آمریکایی‌ها به دنبال انتقام گرفتن از نیروهای داوطلب مردمی هستند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تسنیم ،سید موسی النعیمی یکی از فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی عراق در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم آخرین وضعیت نیروهای داوطلب مردمی را تشریح کرد و گفت: نیروهای داوطلب مردمی هم اکنون در آخرین نقاط آزاد نشده از استان صلاح الدین و در آستانه منطقه “الشرقاط” مستقر شده‌اند.

وی توضیح داد: منطقه الشرقاط به طور عرفی وابسته به موصل است و نیروهای داوطلب مردمی هم اکنون در حال برنامه ریزی و تدارک برای آغاز عملیات پاک‌سازی این مناطق بوده و در انتظار صدور فرمان آغاز عملیات هستند.

این فرمانده عراقی به حملات جنگنده های آمریکایی به نیروهای داوطلب مردمی اشاره کرد و گفت: جنگنده‌های آمریکایی در برخی مناطق نیروهای داوطلب مردمی را هدف حمله قرار داده‌اند اما اطلاعات دقیقی از این حملات در دست نیست. بر اساس اخبار اولیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا رزمندگان نیروهای داوطلب مردمی در کوه‌های مخمور را بمباران کرده‌اند. این برای اولین بار نیست که نیروهای ائتلاف بین المللی مرتکب این اقدام که آن را اشتباه می‌خوانند، می‌شوند.

النعیمی تاکید کرد: این مسئله تنها نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها می‌خواهند از نیروهای داوطلب مردمی که به پروژه آمریکایی داعش حمله کرده اند انتقام بگیرند، علی‌رغم این مسئله اراده نیروهای ما برای ادامه جنگ علیه داعش بسیار بالا و مستحکم است.

وی در پایان گفت: مردم عراق اعم از سنی و شیعه امروز دوست و دشمن خود را می‌شناسند و در کنار یکدیگر علیه تروریسم مبارزه کرده و به شهادت می‌رسند، داعش قصد داشت در استان صلاح الدین میان شیعیان و سنی‌ها اختلاف‌افکنی کند امام باعث شد تا محبت میان آنان بیشتر شود.