سخنگوی جنبش انصار الله یمن گفت: آنچه همگان در یمن درباره آن اتفاق نظر دارند، گفت‌وگوی بدون پیش شرط و تثبیت آتش بس در موعد توافق شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله در گفت وگو با شبکه “المسیره” وابسته به این جنبش گفت: گفتگو در سایه جنگ و درگیری در یمن، به معنای مشارکت در برافروختن آتش جنگ است.

عبدالسلام که ریاست هیات مذاکره کننده از طرف جنبش انصارالله را برعهده دارد، اسامی اعضای تیم آتش بس نظامی انقلابیون یمنی را که در گفتگوهای سوئیس تعیین شده اند، به “اسماعیل ولد الشیخ احمد” فرستاده سازمان ملل در امور یمن تحویل داد و همچنین آمادگی این تیم را برای شروع فعالیت و آغاز روند آتش بس طبق گام های توافق شده درباره آن قبل از برگزاری گفتگوها اعلام کرد.

عربستان و ۹ کشور عربی با همراهی آمریکا از ششم فروردین ماه سال ۹۴ برای بازگرداندن و به قدرت رساندن منصور هادی رییس جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت به یمن حمله کردند، اما مردم انقلابی یمن با مقاومت جانانه خود ضربات سختی به مزدوران سعودی وارد کردند. در اثر تجاوز یکساله بمب افکن های عربستان و ائتلاف عربی_ آمریکایی به یمن تاکنون هزاران یمنی بی گناه به شهادت رسیده و دهها هزار نفر دیگر هم مجروح شده اند، اما متجاوزان تاکنون به هیچ یک از اهداف خود دست نیافته اند.