وزیر خارجه ترکیه با همتای قطری خود در ساختمان وزارت خارجه این کشور دیدار کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از آناتولی، «مولود چاوش‌ اوغلو» وزیر خارجه ترکیه امروز دوشنبه در چارچوب احراز آمادگی برای برگزاری سومین نشست کمیته عالی راهبردی ترکیه- قطر با «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در ساختمان وزارت خارجه ترکیه برگزار شد، طرفین در خصوص روابط دوجانبه و تحولات مهم منطقه با یکدیگر به تبادل نظر پرداختند.

اخبار منتشره از رسانه های ترکیه حاکی است رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تا ساعاتی دیگر قرار است در کاخ ریاست جمهوری این کشور میزبان وزیر خارجه قطر باشد.

لازم به ذکر است، از زمان بروز تنش هائی میان چند کشور عربی با قطر، دیدارها میان مقامات دوحه و آنکارا نیز افزایش داشته است.

گفتنی است، تنش بین قطر با ۴ کشور عربی به دنبال آن شدت گرفت که در ۵ ژوئن سال جاری میلادی عربستان، بحرین، امارات و مصر روابط دیپلماتیک خود با دوحه را قطع و مسیرهای هوائی و دریائی و نیز مسیرهای تبادلات زمینی کشورهای متبوعشان را به روی قطر بستند.

به دنبال این رویدادها، کشورهایی مانند لیبی، یمن و مالدیو، سنگال نیز روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.

کشورهای مذکور دوحه را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرده اند؛ حال آنکه قطر تمام موارد طرح شده علیه خود را رد کرده است.