فرمانده نیروی دریایی سپاه حل گفت: ما نمی‌توانیم براساس تئوری‌های اقتصادی لیبرالیسم که منشأ آن دانشمندان و اقتصاددانان غربی هستند، مشکل جامعه اسلامی را حل کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در حاشیه مجلس ترحیم والده سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به شعار سال جدید، راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات اقتصادی اظهار داشت: در کشور ما اساس و پایه اقدام و عمل در هرکاری باید بر مبنای انقلاب اسلامی باشد که اگر بر مبنای الگوهای دیگر قرار بگیرد به‌طور قطع کارایی ندارد.

وی گفت: زمانی آمریکایی‌ها بر کشور ما سلطه داشتند و ایران حلقه کوچکی از زنجیره آمریکا بود اما دیگر آن زمان گذشته و ملت مقتدر ما انقلاب کردند و از زمانی هم که انقلاب شد آمریکا به دشمن اصلی ما تبدیل شده و نمی‌شود اقدام و عمل ما امروز با آن زمان مشابه ــ یعنی بر مبنا و سیستمی که منشأ آمریکایی دارد باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: باید بدانیم اقدامی که براساس سیاست و اقتصاد غرب و تئوری‌های لیبرالیسم باشد، به نتیجه نمی‌رسد.

دریادار فدوی بیان کرد: فلسفه سیاسی هرجایی براساس نحوه حیات درونی آن شکل می‌گیرد و براساس این سیاست فلسفه‌هایی در سایر زمینه‌ها تشکیل می‌شود و به همین دلیل در کشور اسلامی ما هم اگر پایه و اساس همه چیز بر مبنای انقلاب اسلامی باشد کارهای بسیار مشکل هم به‌آسانی انجام می‌پذیرد.

وی تصریح کرد: امام راحل در زمان انقلاب، اسلام ناب محمدی(ص) را احیا کردند و براساس این فلسفه کارهای بسیار مشکلی محقق شد که اصلی‌ترین آن حفظ و پایداری انقلاب اسلامی با وجود همه دشمنی‌های معاندان است؛ چه رسد به کارهای دیگر که خیلی آسان‌تر هم است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه، حل مشکلات بر اساس سیستمی که منشأ آمریکایی دارد را امکان نا‌پذیر عنوان کرد و گفت: ما نمی‌توانیم براساس تئوری‌های اقتصادی لیبرالیسم که منشأ آن دانشمندان و اقتصاددانان غربی هستند، مشکل جامعه اسلامی را آن هم جامعه‌ای که یک انقلاب اسلامی را شکل دادند حل کنیم.

سردار فدوی خاطرنشان کرد: غربی‌ها مکانیزم‌های ویژه خود را برای خودشان طراحی کرده‌اند و برای خودشان هم خوب است هرچند که اکنون اقتصاد جهانی هم ورشکسته است و حتی اروپا هم شرایط اقتصادی مناسبی ندارد؛ پس ما باید براساس تئوری‌های ویژه خود مسائل جامعه خود را برطرف کنیم.