مرکز حقوق بشر بحرین از بازداشت یکهزار و ۸۸۳ معترض بحرینی در سال ۲۰۱۵ خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ براساس آمار مرکز حقوق بشر بحرین در سال ۲۰۱۵ یکهزار و ۸۸۳ شهروند بحرینی به شکل اجباری در جریان اعتراض های مردمی بازداشت شده اند.

بر این اساس، از میان آمار یادشده ۲۳۷ نفر کودک و ۳۴ نفر زن هستند.

مرکز حقوق بشر بحرین با انتشار این آمار از رژیم آل خلیفه خواست تا سیاست بازداشت معترضین این کشور را متوقف و به قوانین بین المللی در خصوص حقوق بشر پایبند باشد چرا که این اعتراض ها از سال ۲۰۱۱ به شکل مسالمت آمیز بوده و مردم بحرین خواهان حقوق قانونی خود هستند.

بحرین در سال ۲۰۱۱ صحنه اعتراض مردمی به نحوه حکمرانی رژیم آل خلیفه بود، اعتراضی که با سرکوب شدید نیروهای امنیتی این کشور و همراهی عربستان و دیگر کشورهای عربی منطقه رو به رو شد.

از آن زمان به بعد، ده ها نفر به دلیل پاره ای از اتهام ها از جمله انتقاد از مقام های رژیم آل خلیفه، محاکمه و به دوره های طولانی مدت زندان محکوم شدند.

مقام های بحرین همچنین تابعیت بسیاری از شهروندان این کشور را لغو کردند، اقدامی که عفو بین الملل امروز (جمعه) بار دیگر آن را محکوم کرد و امری غیرقانونی برای ساکت کردن صداهای مخالف خواند.

عفو بین الملل با نام بردن از چهره های متنفذ بحرینی از جمله شیخ علی سلمان رهبر مخالفان حکومتی، خواستار آزادی بی درنگ و بدون قید و شرط تمامی زندانیان عقیدتی شد که به صرف بیان مسالمت آمیز عقاید خود به زندان افتاده اند.

براساس این گزارش، گروه های مدافع حقوق بشر از مقام های بحرین به دلیل ممنوع اعلام کردن برگزاری تجمعات در پایتخت و حساب نخواستن از نیروهای امنیتی به دلیل کشتار، شکنجه و بدرفتاری های دیگر انتقاد کرده اند.

به رغم سرکوب اعتراض های مردمی در بحرین، تجمع ها در این کشور همچنان ادامه دارد و در اغلب موارد نیروهای امنیتی با معترضان به شدت برخورد می کنند.