آقای داداف گفت: ما همواره چشم انتظار نمایش فیلم محمد رسول الله (ص) و دیدار با مجید مجیدی این کارگردان برجسته با سینماگران تاجیکستان هستیم.

به گزارش پرس شیعه؛ رئیس اتحادیه سینماگران تاجیکستان با اظهار علاقه مندی به سینمای ایران گفت: هر چند تاکنون موفق به تماشای فیلم گرانسنگ محمدرسول الله(ص) نشده‌ام ولی همواره چشم انتظار نمایش این فیلم و حضور استاد مجیدی در تاجیکستان هستم.

«صفرحق داداف» افزود: سینمای تاجیک همه ساله از نمایش فیلم‌های ایرانی بهره مند می‌شود و اگر سالانه صد فیلم در تاجیکستان نمایش دهیم، به جرات می‌توان گفت ۵۰ فیلم از این آثار متعلق به ایران اسلامی است.

وی اضافه کرد: با توجه به استقبال مردم تاجیکستان از فیلم‌های سینمایی، سریالی، داستان‌های کوتاه و بلند و انیمیشین ایرانی در جشنواره‌ای که در مهر ماه برگزار می‌شود، این فیلم‌ها به نمایش درمی آید و امسال هفتمین دوره این جشنواره را با اکران فیلم‌های ایرانی در دستور کار داریم.

داداف افزود: اگر چه میان سینماگران ایرانی و تاجیکی ارتباط سازنده مشاهده نمی‌شود اما در تلاش آن هستیم تا با برگزاری کارگاه‌های چند روزه آموزشی با موضوع هنر سینمای ایران و نمایش فیلم‌های ایرانی با این کشور اسلامی تعامل برقرار کنیم.

رئیس اتحادیه سینماگران تاجیکستان با اشاره به قدمت ۸۵ ساله سینمای تاجیک گفت: هر فیلمی که در این کشور ساخته می‌شود، به نوعی در حوزه اخلاقی و اصلاح کمبودهای جامعه و واقعیت زندگانی خلاصه می‌شود.