تمدنهای فرازمینی در صورت وجود می توانند برای ساکنان زمین خطرناک باشند و حالا دو اخترشناس پیشنهاد استفاده از لیزر برای پنهان کردن زمین را ارایه کرده اند.

به گزارش پرس شیعه؛ دو اخترشناس در دانشگاه کلمبیا پیشنهاد داده اند که بشر باید احتمال وجود حیات هوشمند فرازمینی را جدی گرفته و برای مصون نگاه داشتن زمین و ساکنان آن از خطرات احتمالی آنها دست به اقدامی جدی بزند.

این دو اخترشناس استفاده از لیزر برای مخفی کردن زمین از تیررس مشاهدات تمدنهای فرازمینی را به عنوان اقدامی کارآمد معرفی کرده اند. آنها پیشنهاد خبرساز خود را در مقاله ای که در ژورنال Royal Astronomical Society منتشر شده مطرح کرده اند.

این درحالی است که دانشمندان شناخته شده ای نظیر استفان هاوکینگ نسبت به خطراتی که هوش فرازمینی برای آینده بشر به همراه خواهد داشت هشدار داده اند. آنها معتقدند که ما نباید وجود خود را به اطلاع گوشه و کنار کیهان برسانیم.

بر این اساس برخی معتقدند همچنان که ما تلاش می کنیم تا ردی احتمالی از هوش فرازمینی پیدا کنیم، در گوشه ای از عالم تمدنی ناشناخته نیز با استفاده از تجهیزاتی مشابه آنچه ما استفاده می کنیم در صدد یافتن تمدنهای دیگر باشد.

این دو اخترشناس معتقدند که همانند شیوه ای که در مأموریت کپلر برای شناسایی سیارات مشابه زمین به کار گرفته شده است این امکان وجود دارد که در همین زمان تلاش مشابهی در آن سوی کیهان در دست انجام باشد و با توجه به این واقعیت که بیش از یکهزار سیاره شبیه زمین با استفاده از مأموریت کپلر شناسایی شده باید اقدامی پیشگیرانه انجام داد و استفاده از لیزر جهت مخفی نگاه داشتن زمین یکی از مهمترین آنهاست.

این اخترشناسان در پیشنهاد خود اعلام کرده اند که تابش مستمر لیزر ۳۰ مگاواتی به مدت ۱۰ ساعت در هر سال کافی خواهد بود تا سیگنالهای افشا کننده وجود زمین برای تمدنهای بیگانه را حداقل در نور مرئی نابود کند.