مسئول اداره آموزش دفتر مدارس خواهران حوزه علمیه خراسان از تلاش این حوزه برای شناسایی استعدادهای برتر حوزوی خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ راضیه هاشمی با اشاره به مراحل شناسایی استعدادهای برتر در حوزه علمیه خراسان، با توجه به فراخوان نامزدهای استعداد برتر از میان ممتازان سطوح مختلف، تصریح کرد: شناسایی تعدادی از طلاب و فارغ التحصیلان دارای معدل بالاتر از ۱۸، در مرحله اول صورت گرفته است.

این مسئول اداره آموزش دفتر مدارس خواهران، به فرم‌های شناسایی و تحویل فرم‌ها به این دفتر نیز اشاره و بیان کرد: در مرحله دوم فرم‌هایی برای طلاب ارسال شده که پس از تکمیل آن، در مرحله مصاحبه قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به بررسی فرم‌ها و مصاحبه علمی – تربیتی توسط این دفتر، گفت: امتیازگیری داوطلبان با انجام تست تربیتی شخصیت، تحت اشراف کارشناس تربیتی همراه با مصاحبه علمی، و کسب حداقل معدل ۱۴ در آزمون کتبی از دروس طبق آیین نامه استعداد برتر صورت می‌گیرد.

هاشمی با بیان اینکه مصاحبه‌ها به صورت سطح بندی صورت گرفته است، تصریح کرد: مرحله اول مصاحبه با بیش از ۱۰۰ نفر از فارغ التحصیلان سال تحصیلی ۹۲-۹۱ آغاز شد و مابقی نامزدها، امسال فراخوان خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه این دوره از مصاحبه‌ها در مدرسه حضرت زینب(س) برگزار شد، خاطرنشان کرد: پس از اینکه منتخبان مرحله مصاحبه را با موفقیت سپری کردند اسامی به دفتر نخبگان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان اعلام خواهد شد و پس از بررسی‌های این دفتر، در مرحله بعد نیز این اسامی به دفتر نخبگان قم ارسال می‌شود.