مدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار با بیان اینکه برای صدور کارت یک ساله اتباع خارجی منتظر مصوبه کمیته ساماندهی وزارت کشور هستیم گفت:پس از ابلاغ مصوبه از سوی وزارت کشور اتباع می توانند با ارائه مدارک به دفاتر کفالت مراجعه کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ علی اقبالی درباره آغاز صدور کارت یک ساله اتباع خارجی در فروردین ماه سال جاری گفت:منتظر مصوبه کمیته ساماندهی وزارت کشور هستیم. قرار بود از هفته جاری صدور کارت آغاز شود، اما هنوز شروع نشده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر منتظر کمیسیون ساماندهی وزارت کشور هستیم بیان کرد:صدور کارت یک ساله کار اتباع خارجی پس از تصویب مصوبه کمیته کفالت،اقامت و اشتغال اتباع خارجی (ویژه آمایش۱۱) آغاز خواهد شد.

اقبالی بیان کرد: پس از ابلاغ مصوبه از سوی وزارت کشور اتباع می توانند پس از مراجعه و ارائه مدارک لازم به دفاتر کفالت ، اقامت و اشتغال ۱۴ استان مشمول از این کارت بهره مند شوند. اتباع پس از مراجعه و ارائه مدارک لازم به دفاتر کفالت که در مرحله اول تشکیل پرونده می‌دهند، طبق زمان‌بندی دفاتر اقدام به تحویل کارت کار می‌کنند.

اقبالی نحوه مراجعه اتباع و تشکیل پرونده را این چنین تشریح کرد: اتباع دارای پرونده و فاقد پرونده اول پس از مراجعه به دفاتر کفالت و دریافت برگ نوبت‌دهی قرار گرفته و دوم بعد از تائید و پرداخت فیش واریزی و تحویل آن به دفاتر نسبت به ثبت اطلاعات مشمولین انجام می‌پذیرد و اسکن عکس تحویل کارت کار و آمایش مرحله ۱۰ و ارائه قرارداد تکمیل شده با کارفرمای مربوطه این سیکل قرارداشته و در آخر تحویل کارت کار جدید به سرپرست خانوار در مقابل اخذ رسید صورت می پذیرد.

وی تاکید کرد: مبلغ هنوز مشخص نیست. پیشنهاد رقمی بیشتر از سال گذشته را برای امسال داشتیم، اما چون تأیید نشده آن را اعلام خواهیم کرد. کلیه دفاتر کفالت در سال ۹۴ برای تمدید کارت کار بمدت یک سال شمسی مبلغ ۲۰۷هزار تومان و برای صدور کارت کار مبلغ ۲۸۷هزار و ۵۰۰ تومان دریافت می‌کردند و دفاتر حق دریافت هیچگونه مبالغ نقدی دیگر را به غیر از موارد مصوب نداشته و در صورت مشاهده برخورد قانونی می‌کردند. اما برای امسال هنوز رقم به صورت دقیق اعلام نشده است.