دونالد ترامپ اعلام کرد که در صورت انتخاب به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا آوارگان سوری را از این کشور اخراج خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری آسوشیتدش پرس دونالد ترامپ، داوطلب نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: اگر رئیس جمهور شود همه آوارگان سوری را که در خاک آمریکا هستند، اخراج خواهد کرد.

ترامپ که در یک گردهمایی انتخاباتی در «ایو کلر» Eau Claire در ایالت ویسکانسین سخنرانی می کرد همچنین از بلژیک به سبب بررسی نکردن پیشینه آوارگانی که وارد این کشور شده اند، انتقاد کرد و گفت: آمریکا مثل افراد احمق رفتار نخواهد کرد.

وی افزود: هزاران نفر به صورت آواره می آیند. ما اصلا نمی دانیم آنها که هستند، از کجا می آیند، و هیچ سند و مدرکی هم ندارند. باید دیوانه باشیم (که آنها را بپذیریم).

ترامپ افزود: اگر من رئیس جمهور شوم، آنها به خانه شان باز می گردند. می بینید که در آلمان، سوئد چه خبر است؟ می بینید که در بروکسل چه خبر است؟ بروکسل ۲۵ سال قبل یک مکان باورنکردنی بود. من حرفی درباره بروکسل زدم که خیلی تند بود. من گفتم مثل این است که در یک سوراخ جهنم باشید. چون من دوستان بسیاری دارم که به بروکسل می روند. این شهر یک پایتخت مالی است و آنها به من می گویند که در این شهر چه خبر است. این شهر مثل یک اردوگاه مسلح است. علتش این است که مردم وارد شهر می شوند و صادقانه بگویم که اصلا (از لحاظ سابقه) بررسی نمی شوند و این فاجعه است. برای همین من آن حرف را درباره بروکسل زدم.

روزنامه نیویورک تایمز هم گزارشی درباره این حرف منتشر کرد و نوشت دونالد ترامپ چطور جرات می کند از جایی مثل بروکسل انتقاد کند؟ این روزنامه می خواست با این گزارش پوست مرا بکند. اما دو ماه بعد از آن، که همین یک هفته قبل بود، آنها با مشکل وحشتناکی (بمب گذاری) در بروکسل مواجه شدند و حالا بروکسل متوجه شده است که اصلا هیچ کنترلی روی این شهر ندارد. ما نمی توانیم چنین حماقتی بکنیم. ما نمی توانیم. چنین چیزی امکان ندارد.

انتخابات درون حزبی ایالت ویسکانسین روز پنجم آوریل برگزار می شود.