در حالی که تحولات اخیر در رابطه با تغییر در تعادل قدرت بین عربستان و ایران به نفع تهران پایان یافت، نخست‌وزیر هند نیز در سفر به عربستان برای افزایش تنش در روابط ریاض – اسلام‌آباد تلاش می‌کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «اسکرول دات ان»، «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند برای جلب حمایت مقامات عربستان علیه پاکستان سفر کرده است.

این در حالی است که یکی از نزدیکان نخست وزیر هند چندی پیش اعلام کرده بود که این کشور برای تحت فشار قرار دادن پاکستان حمایت دوستان این کشور را به دست خواهد آورد.

نخست‌وزیر هند امروز (یکشنبه) با «ملک سلمان» پادشاه عربستان دیدار و در مورد گسترش روابط اقتصادی و نظامی گفت‌وگو می‌کند.

به گفته کارشناسان، نخست‌وزیر هند در این دیدار تنش‌های ریاض با تهران را نیز بررسی خواهد کرد.

امنیت منطقه و روابط هند با پاکستان نیز از بحث‌های دیگر مودی با مقام‌های عربستان سعودی است.

نخست وزیر هند در حالی به عربستان سفر کرده است که رئیس جمهور امریکا از هند و پاکستان خواسته تا ذخایر‌ هسته‌‌ای خود را کاهش دهند.

«رام مادهاو» از مقامات ارشد حزب حاکم و از معاونان مودی چندی پیش با اشاره به دیدار مودی از عربستان گفت که دهلی‌نو هر نوع اقدامی برای مقابله با پاکستان انجام خواهد داد که بوسیله آن، حمایت دوستان نزدیک این کشور را جلب کند.

این در حالی نخست‌وزیر هند چند ماه پیش از امارات نیز دیدار کرده بود.

نخست‌وزیر هند در این دیدار تفاهمنامه‌های مختلفی به ویژه در زمینه نظامی به امضا رساند.

روابط ریاض- اسلام‌آباد چندی پیش در حالی به دلیل تنش‌های خاورمیانه بویژه آغاز جنگ عربستان علیه یمن تیره شد که مقامات پاکستانی درخواست عربستان مبنی بر اعزام نیروهای ارتش برای جنگ یمن را رد کردند.