معاون رهبر جماعت اخوان المسلمین مصر تاکید کرد که این جماعت به مبارزات مسالمت آمیز خود تا تحقق اهداف کامل انقلاب ادامه خواهد داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسانه‌های خبری مصر، «محمود عزت» گفت که جماعت اخوان المسلمین به مسیر خود که استاد حسن البنا (موسس اخوان المسلمین در سال ۱۹۲۸) ترسیم کرده است مبنی بر مبارزه مسالمت آمیز برای بازپس گیری آزادی و کرامت شهروندان ادامه خواهد داد.

وی افزود: ما با خداوند و تمامی گروه های انقلابی و ملی عهد می بندیم که به مبارزه مسالمت آمیز انقلابی خود تا تحقق کامل اهداف خود ادامه می دهیم.

دیدار وزیر دفاع مصر با هیئت سنای آمریکا

صدقی صبحی وزیر دفاع مصر شنبه شب با هیئت مجلس سنای آمریکا به ریاست سناتور لیندسی گراهام رئیس کمیته فرعی عملیات های خارجی و عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا دیدار و درباره راهکارهای مبارزه با تروریسم در سطح منطقه ای و بین المللی گفت وگو کرد.

در همین رابطه محمد سمیر سخنگوی نظامی مصر اعلام کرد که در این دیدار طرفین به بیان دیدگاه خود درباره تحولات منطقه و تلاش های بین المللی در خصوص مبارزه با تروریسم پرداختند و تعدادی از پرونده های دارای اهتمام مشترک مصر و آمریکا نیز بررسی شد.

صبحی در این دیدار اهمیت تشریک مساعی بین المللی به منظور نابودی گروه های افراطی و تروریستی و مقابله با خطرات و تهدیدات آن در سطح منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

در این دیدار همچنین محمود حجازی رئیس ستاد مشترک ارتش مصر و تعدادی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح مصر و نیز سفیر آمریکا در قاهره حضور داشتند.

امضای ۶ توافق و یادداشت تفاهم مصر و موریتانی

رئیس جمهور موریتانی که به قاهره سفر کرده است با همتای مصری خود دیدار کرد.

در این دیدار که در مقر ریاست جمهوری مصر در منطقه مصر الجدیده برگزار شد، محمد ولد عبدالعزیز رئیس جمهور موریتانی و عبدالفتاح السیسی همتای مصری وی شاهد امضای ۶ توافقنامه و یادداشت تفاهم بین دو کشور بودند.

این توافقنامه ها و یادداشت های تفاهم به نفت، حمل و نقل دریایی، بهداشت، فرهنگ، مسکن و کشاورزی مربوط است.