رئیس فراکسیون “اراده ” مجلس نمایندگان عراق از دولت این کشور خواست که به خواستۀ های غیر منطقی منطقه کردستان این کشور تن ندهد.

به گزارش پرس شیعه،به نقل از سومریه نیوز، خانم حنان الفتلاوی خاطرنشان کرد، مسئولان منطقه کردستان عراق که عاجز از اداره امور این منطقه هستند، هیأتی را به بغداد برای دریافت اموالی فرستاده اند تا پس از دریافت آن بار دیگر گردنکشی خود را آغاز و سیاست جدایی طلبانه و استقلال خواهانۀ خود را دنبال کنند.
الفتلاوی گفت: آیا دولت مرکزی (بغداد) اظهارات دو روز پیش مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق، را در جلسه اتحادیه اروپا فراموش کرده است که گفته بود همچنان درپی برگزار کردن همه پرسی تعیین سرنوشت کردستان و جداکردن این منطقه از بقیه خاک عراق است؟
رئیس فراکسیون “اراده” مجلس نمایندگان عراق تاکید کرد، دولت مرکزی نباید به هر خواستۀ منطقه کردستان تن بدهد و هر چیزی که مسئولان کُرد خواستند، به آنها بدهد زیرا عراق هم اکنون گرفتار بحران مالی و اقتصادی است و سیاست ریاضت اقتصادی را درپیش گرفته است و مردم بهای این سیاست سختگیرانه را پرداخت می کنند.
نماینده مجلس عراق افزود: برخی استان ها، آوارگان و نیروهای بسیج مردمی عراق نیازمندتر از منطقه کردستان به اموالی هستند که دولت می خواهد به مسئولان گردنکش این منطقه بدهد.
دفتر اطلاع رسانی حیدر العبادی نخست وزیر عراق امروز اعلام کرد که العبادی با هیأت اعزامی منطقه کردستان درباره تهیه برنامه اصلاحات اقتصادی برای کاهش اتکای دولت به درآمدهای نفتی توافق کرد.
این دفتر تصریح کرد، به زودی طرحی برای افزایش درآمدهای ملی از طریق دریافت تمام و کمال عوارض گمرکی و مالیات بر درآمد تهیه خواهد شد.
هیأت منطقه کردستان عراق به ریاست نیچیروان بارزانی امروز وارد بغداد شد و با فؤاد معصوم رئیس جمهوری ، العبادی و چند مسئول دیگر درباره مسائل مختلف به خصوص بحران مالی عراق گفتگو کرد.