دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس از نشست وزیران خارجه کشورهای عضو این شورا با وزیر خارجه آمریکا در منامه پایتخت بحرین طی روزهای آتی خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، عبداللطیف الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس از نشست وزیران خارجه عضو این شورا با جان کری وزیر خارجه آمریکا خبر داد و افزود: در این نشست که پنجشنبه در منامه پایتخت بحرین برگزار خواهد شد درباره روابط سیاسی و امنیتی و دفاعی و مبارزه با تروریسم میان شش کشور عضو شورا با آمریکا بحث خواهد شد.

وی افزود: این نشست در راستای آماده سازی نشست سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا که قرار است در ۲۱ آوریل جاری در ریاض برگزار شود و در راستای مشارکت استراتژیک میان طرفین است.

دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس تاکید کرد: در این نشست نتایج کارگروه های شکل گرفته بر اساس نتایج نشست کمپ دیوید در ماه مه ۲۰۱۵ رایزنی خواهد شد تا تقویت روابط کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا در همه زمینه های سیاسی و دفاعی و امنیتی و اقتصادی بررسی شود.همچنین اوضاع منطقه و تلاش هایی که برای حل بحران سوریه، یمن، عراق و لییی صورت می گیرد و مبارزه باتروریسم و موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام از محورهای نشست است.