وزارت امور خارجه سوریه دو نامه به سازمان ملل متحد و شورای امنیت درباره انفجارهای تروریستی منطقه سیده زینب (س) ارسال کرد .

به گزارش پرس شیعه، وزارت امور خارجه سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که انفجارهای تروریستی امروز منطقه سیده زینب (س) استان ریف دمشق با هدف جلوگیری از برگزاری مذاکرات سوری – سوری اجرا شد.
وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه به دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت این سازمان خاطرنشان کرد، گروه های تروریستیِ برخوردار از حمایت کشورهایی همچون عربستان، قطر و ترکیه برای جلوگیری از برگزاری مذاکرات سوری – سوری امروز یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده را در ایستگاه اتوبوس عمومی در محله مسکونی “کوع السودان” در منطقه سیده زینب (س) منفجر کردند و ۲ انتحاری نیز پس از تجمع مردم و نیروهای کمک های اولیه برای کمک به آسیب دیدگان، کمربندهای انفجاری خود را بین مردم منفجر کردند که آمار اولیه حاکی از شهادت ۵۰ شهروند و زخمی شدن بیش از ۱۰۵ نفر دیگر شد که حال برخی از زخمی ها بسیار وخیم است و آسیب هایی نیز به ساختمان ها و زیرساخت ها وارد شده است.
وزارت خارجه سوریه در نامه های خود آورده است: گروه های تروریستی با این حملات خونین تلاش می کنند مانع آغاز مذاکرات سوری – سوری که دولت سوریه پیشگام برگزاری آن است، بشوند و مردم را به ترس و وحشت بیندازند و روحیه عوامل خود را بالا ببرند عواملی که در میدان جنگ با ارتش سوریه هر روز متحمل شکست می شوند و خود را در برابر پیروزی های بزرگ ارتش ناتوان و عاجز می بینند.

دست های عربستان در کشتار زینبیه
وزارت خارجه سوریه افزود : مساله جالب این است که عوامل حملات تروریستیِ امروز در بیانیه ای اعلام کردند که هدفشان از این کشتار بالا بردن روحیه هیأت مذاکره کنندۀ تحت امر عربستان است هیأتی که از ریاض دستور می گیرد و با هیأت دولت سوریه در ژنو تحت نظارت استفان دی میستورا مذاکره خواهد کرد.
این وزارتخانه تصریح کرد، دولت سوریه بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهد که تدابیر بازدارنده ای در قبال حامیان مالی گروه های تروریستی طبق مفاد قطعنامه های ۲۱۷۰ ، ۲۱۷۸ ، ۲۱۹۹ و ۲۲۵۳ بیندیشد و از سیاسی کاری و برخورد دوگانه با مساله مبارزه با تروریسم پرهیز کند و به قوانین بین الملل احترام بگذارد و از دولت سوریه در مبارزه با تروریسم حمایت کند.
وزارت خارجه سوریه در پایان نامه های خود آورده است: دولت سوریه از دبیر کل سازمان ملل متحد و شورای امنیت می خواهد که انفجارهای امروز و دیگر انفجارهای تروریستی وحشیانه را که قربانیان آن مردم عادی مناطق و شهرهای مختلف سوریه هستند، محکوم کنند.