خطیب این هفته نماز جمعه تهران، با بیان اینکه همراهی اروپا با آمریکا نشانه خیانت است، گفت: چه بسا به عنوان سفر تجاری به ایران می آیند اما جاسوسی باشند در لباس تجارت؛ لذا مسئولان هوشیار باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله موحدی کرمانی خطیب این هفته نماز جمعه تهران، با اشاره به روز مبارزه با استکبار جهانی اظهارداشت: مبارزه با طاغوت، مقاومت در مقابل دشمن، ایستادن در مقابل توطئه های آمریکا و بالاخره سعی در اینکه توطئه ها خنثی گردد فقط یک مسئله سیاسی نیست هم سیاسی است و دینی است. چراکه این مسئله در دین ریشه دارد.

وی افزود: تمام پیامبران مامور شدند برای پیاده کردن دو مسئله در میان پیروان؛ یکی توحید و دیگر تسلیم نشدن در مقابل طاغوت.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: سکوت و بی اعتنایی در مقابل طاغوت فساد را گسترش می دهد. آنانکه در مقابل طاغوت حساسیت ندارند باید بدانند این امر زمینه فساد را با طاغوتیان فراهم می کند لذا اینان در تمام این فسادها شریک و سهیم هستند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران، با بیان اینکه آمریکا در راس جنایت ها قراردارد، گفت: به اروپای همراه با آمریکا هم نمی توان خوش بین بود و این همراهی خودش نشانه خیانت است. مسئولین توجه داشته باشند، کشورهای اروپایی که همراه با آمریکا هستند آنها را هم دشمنان خود و دشمنان انقلاب می دانیم.

وی ادامه داد: چه بسا به عنوان سفر تجاری به ایران می آیند اما جاسوس باشند که در لباس تجارت می آیند؛ لذا مسئولین باید مراقب باشند. آنان با لبخند می آیند جلو و می گویند با همکاری هم می خواهیم مشکلات را حل کنیم اما به دنبال حل مشکلات خود هستند و باید دست چدنی آنان را دید. لذا مسئولان باید بیدار و هوشیار باشند. دشمنان غیظ و دشمنی را زیر لبخند پنهان کرده اند. آنان از دست نظام عصبانی هستند که باید بگوئیم عصبانی باشند و بمیرند از این دشمنی.

آیت الله موحدی کرمانی گفت: ممکن است پیشنهاد آنها در ظاهر خوب باشد اما درون را بنگرید. چه بسا پیشنهاد صلح می دهد که ما را غافل کند.

وی با اشاره به سیاست های ابلهانه ترامپ گفت: قبلی ها هم همین‌گونه بودند اما این حرکت ابلهانه ترامپ مشخص کرد که اینها به دنبال چه هستند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران، با این هشدار که مبادا در مقابل دشمن حالت انفعال به خود بگیرید، گفت: باید توطئه دشمنان را به خوبی بشناسید و قبل از آنکه بخواهند اقدام کنند مقابله کنید.

وی ادامه داد: آمریکا هر جا منافعش در خطر باشد فوراً تعهداتش را زیر پا می‌گذارد و مرحبا به رئیس جمهور کشورمان که صریحاً گفت عجیب است که آمریکایی‌ها می‌گوید بیایید دوباره مذاکره کنیم.

آیت‌الله موحدی کرمانی خطاب به دولتمردان آمریکا، گفت: نامردها! شما تعهداتتان را زیر پا گذاشتید حال می‌گویید دوباره مذاکره کنیم؟ در حالی که قرآن تکلیف ما را با این مستکبران متکبر در سوره کافرون روشن کرده است که بر اساس آن ما و مستکبران در دو فضای متفاوت هستیم زیرا ما به دنبال فضیلت، تقوا، انسانیت و خدمت به خلق هستیم اما آنها به دنبال کشتار و ضربه زدن به خلق هستند، پس آب ما و آنها در یک جوی نمی‌رود.

وی در ادامه با ذکر اینکه طبق وعده قرآن زمانی که باطل از حق ضربه خورد دیگر باقی نمی‌ماند، اظهار داشت: مگر کسی باور می‌کرد که شاه ایران به این سادگی از بین برود؟ می‌گفتند او پشتوانه جهانی دارد اما با حرکت مردم نابود شد.

امام جمعه موقت تهران خطاب به رئیس جمهور آمریکا، گفت: آقای ترامپ! منتظر روز نابودی باطل باش در حالی که حق ماندنی است و درخت آن در هر فصلی میوه خواهد داد.

وی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اجلاس سه جانبه تهران بیان داشت: این اجلاس دستاوردهای خوبی داشت که اولین آن تحکیم هر چه بیشتر روابط بود. دوم آنکه قدرت ایران مورد اعتراف دشمنان و دوستان قرار گرفت.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: آنچه که در این دیدار موج می زد احترام پوتین به جمهوری اسلامی ایران و شخص رهبری بود. از آنجایی که این مذاکرات را مشروحا از سیما دیدید نیازی به تکرار نیست.

وی با اشاره به روز نوجوان و روز دانش آموز گفت: شهادت نوجوان ۱۳ ساله محمدحسین فهمیده در پیش است. عزیزی که در این سن کاری کرد که امام ما گفت رهبر ما این نوجوان ۱۳ ساله است. انقلاب ما فهمیده ها و حججی ها ساخته و جوانان ما استعداد دارند که به این مقامات عالیه برسند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران، خطاب به مسئولان مدارس و دانشگاه ها گفت: آقایان این مغزها امانت های خدا نزد شماست. اهمیت امانت را فراموش نکنید.

وی خطاب به مسئولان گفت: برای رضای خدا این انقلاب را حفظ کنید، بگذارید که مردم متوجه شوند که خدمتگزار هستید. به آنهایی که پول هایشان را گذاشتند و امروز سرگردان هستند بیشتر برسید. حقوق بعضی افراد را در حد ۱۷ میلیارد رساندید بسیار خوب، اما کسانی که در زیرزمین دارند زندگی می کنند به فکر حقوق او هم هستید؟ به فکر بیچارگان هستید؟ آنهایی که نمی توانند نسخه شان را بگیرند و نمی توانند خانه ولو اجاره ای داشته باشند.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه ظلم کردن و به داد مظلوم نرسیدن در حد سطحی هم باشد خطر است، گفت: فقط مبارزه با داعش مبارزه با ظلم نیست باید به داد مظلوم هم رسید.

وی با یادآوری سالروز به شهادت رسیدن قاضی طباطبایی اولین شهید محراب و حمله دژخیمان رژیم پهلوی به دانشجویان در سال ۵۷ گفت: لازم می دانم به برادر عزیز و گرانقدرم سردار رشید اسلام یار و یاور امام و رهبری بازوی توان انقلاب و خوار چشم اعدا حاج قاسم سلیمانی درگذشت والد مکرم شان را تسلیت بگویم.

وی با بیان اینکه شهدای ناجا بعد از اقامه نماز عصر در نمازجمعه تشییع خواهند شد ،گفت: این شهدا ۲۹ سال قبل در منطقه عملیاتی دهلران با لب تشنه شهید شدند. امروز نیروی انتظامی خوب فعال است و جای افتخار برای ملت است. نیروی انتظامی، سپاه، ارتش و بسیج همه اینها مایه ای افتخار برای ما هستند و خاک بر سر آنهایی که ارزش خدماتی اینها را نشناختند و خاک بر سر آمریکا که می گوید سپاه یک تروریست است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران، تاکید کرد: سپاه یعنی این ملت، خداوند ان شا الله تروریست ها را که در راس آنها آمریکاست نابود کند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به خدمات نیروی انتظامی گفت: آنها در شهرها امنیت را تامین می کنند و این امنیت نعمت بزرگی است. در مناطق جنگی غرب و جنوب حضور داشتند و امروز هم در مقابل اشرار فعالند و هنوز شهید می دهند و در شهادت به روی آنها باز است. عزت را برای این نیروی مسلح و سایر نیروها از خدای متعال مسالت می کنیم.