امام جمعه شهرستان ایرانشهر گفت: سیره و روش پیامبراکرم (ص) وحدت بخش و سبب اتحاد میان مسلمانان شیعه و سنی سیستان و بلوچستان می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سیدشجاع الدین ابطحی صبح امروز در همایش اخوت اسلامی و همبستگی ملی و قومی از منظر اسلام که در ایرانشهر برگزار شد، اظهار داشت: وحدت اسلامی در ایران میان مذاهب به خصوص شیعه و سنی یک تکلیف الهی بوده و از واجبات قرآنی است.

وی افزود: سیره و روش پیامبراکرم (ص) وحدت بخش و سبب اتحاد میان مسلمانان شیعه و سنی سیستان و بلوچستان می‌شود.

حجت‌الاسلام ابطحی با اشاره به ضرورت اتحادو اخوت اسلامی درمیان مسلمانان باتوجه به شرایط کنونی جهان اسلام گفت: دشمنان اسلام سعی دارند با مطرح کردن مقوله اسلام هراسی استقلال و آزادی مسلمانان را به زیر سوال برده و آنان را منزوی کند.

امام جمعه شهرستان ایرانشهر ترویج اسلام ناب محمدی را تنها در راستای رافت و وحدت اسلامی دانست و تصریح کرد: باید به جهانیان بفهمانیم کسانی که بنام اسلام بین شیعه و سنی اختلاف می‌اندازند و گروههای مانند داعش را پرورش می‌دهند با اهداف استکبار جهانی و دشمنان اسلام همسو هستند و مسلمانان اقدامات اینگونه افراد را تائید نمی‌کنند.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم پیروی از سیره پیامبراکرم (ص) را عامل مهمی برتقویت روحیه اخوت و همبستگی درمیان مسلمانان دانست و گفت: مسلمانان باید در مقابل توطئه‌هایی که کشورهای غربی علیه آنان انجام می‌دهند هوشیار و آگاه باشند.

مولوی نظیراحمد سلامی افزود: دشمنان نمی‌خواهند جهان اسلام به پیشرفت و عزت برسد و این هدف را با ریشه‌دار کردن تفرقه‌ها و گسترش پدیده‌های تروریستی و تکفیری انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: این توطئه‌ها با حرکت در مسیر وحدت و تشکیل امت واحد اسلامی خنثی میشود ولازم است همه علمای راستین اسلام در این عرصه تلاش کند.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان نیز در این همایش گفت: علما و فرهیختگان هر جامعه نقش تاثیرگذاری در ایجادوحدت دارند و می‌توانند با نهادینه کردن این همبستگی آسایش و امنیت را بریای مردم به ارمغان بیاورند.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی افزود: همه باید کمک کنیم به وحدت عملی برسیم چون از هرگونه تفرقه فقط دشمنان سود می‌برند و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران از کشورهای پیشگام در عرصه وحدت جهان اسلام است و باید به سمت اتحاد جهان اسلام پیش برویم.

وی عنوان کرد: آمریکایی‌ها و کشورهای غربی خود گروهای تروریستی را تشکیل و به بهانه مبارزه با این گروهها زیرساختهای کشورهای اسلامی را هدف بمباران‌های خود قرار می‌دهند تا به اهداف شوم خود دست یابند.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان بیان کرد: خوشبختانه مسلمانان امروز پی‌برده‌اند که دشمن مشترک ما مسلمانان آمریکا و صهیونیست‌ها هستند و گروه‌های تروریستی تکفیری هم مولود تفکر افراطی صهیونیست‌هستند و به اهل تسنن و اهل تشیع هیچ ربطی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: ایران الگو در زمینه ایجاد وحدت اسلامی و مبارزه با دشمنان جهان اسلام است و باید کشورهای اسلامی اعم از ملت‌ها، علما و دولتمردان از این الگو درس بگیرند.