آیت الله شیخ عبدالامیر قبلان گفت:با درگذشت آیت الله مفید الفقیه، ما یک برادر عزیز و دوستی بزرگ را که به فضل و تقوا و علم مشهور بود، از دست دادیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله شیخ عبد الامیر قبلان نائب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان ، درگذشت آیت الله شیخ مفید الفقیه را به مردم لبنان و مسلمانان تسلیت گفت.

وی گفت: با درگذشت این فقیه، حوزه های علمیه و مراکز دینی یک عالم سخت کوش و فقیه باتقوا و استاد فاضل و پژوهشگری که در اصول و فقه تعمق می کرد، را از دست داد. ایشان بهترین آثار را در مسیر علمی و تربیتی خود به جای گذاشت و تالیفات و پژوهش های ایشان کتابخانه های اسلامی و عربی را بی نیاز کرده است.

شیخ قبلان گفت: با درگذشت آیت الله مفید الفقیه، ما یک برادر عزیز و دوستی بزرگ را که به فضل و تقوا و علم مشهور بود، از دست دادیم. ایشان نمونه ای از عالم بزرگ و صاحبان فضل و علم است که در راه خدمت به دین و ارشاد مسلمانان و تحکیم بخشیدن به عقائد مسلمانان از جان و مال خود دریغ نکرد. این یار سفر کرده زندگی اش را در آموزش احکام دین و پیاده سازی ارزش های دینی و اخلاقی در جامعه صرف کرد و اراده و اخلاص خود را از مدرسه اهل البیت (ع) الهام گرفت.

وی با اشاره به خدمات مرحوم مفید الفقیه در تاسیس حوزه ها و مراکز و مدارس دینی در لبنان و عراق گفت: ایشان نقش بسزایی در تربیت علمای فاضل در جهت نشر علم و معرفت و احکام دین داشت.

نائب رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان در پایان گفت: ما این مصیبت را به خودمان و تمامی مسلمانان تسلیت عرض می نماییم و از خداوند منّان خواهانیم که ایشان را از رحمت واسعه ی خود بهره مند سازد و در بهشت برین جای دهد و با انیبا و صدیقین محشور کند که او شنوا و اجابت کننده است.