دبیرکل سازمان بدر در عراق می‌گوید اگر دولت امکانات بدهد، ارتش و بسیج مردمی عراق، امسال به وجود داعش در این کشور پایان می‌دهند.

به گزارش پرس شیعه؛ هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر، عراق اعلام کرد که اگر دولت عراق امکانات لازم را در اختیار مبارزان عراقی قرار بدهد، امسال سال پایانی داعش در عراق خواهد بود.

العامری در سخنرانی خود در مراسم گرامیداشت برخی شهدای عراق در استان «ذی‌قار» گفت: چالش‌ها هنوز پابرجاست. اگر دولت امکانات کافی در اختیار قرار بدهد، به شما قول می‌دهم که امسال به وجود داعش در عراق پایان خواهیم داد.

دبیرکل سازمان بدر اصلاح واقعی در عراق را اخراج داعش از این کشور توصیف کرد و درخواست کرد که مبارزه با داعش و تروریسم بر اصلاحات و اصلاحات سیاسی بر جنگ علیه تروریسم تأثیر نگذارد.

العامری تأکید کرد که اصلاحات سیاسی نباید توجیهی در تأخیر در فراهم کردن امکانات جنگ باشد.

این سیاستمدار عراقی همچنین اعلام کرد که ممکن نیست بغداد از امنیت برخوردار باشد اما استان الانبار ناامن باشد، همچنانکه ممکن نیست اهل سنت در امنیت باشند و شیعیان نباشند و بالعکس.

سازمان بدر عراق یکی از گروه‌های اصلی تشکیل دهنده بسیج مردمی در عراق برای مبارزه با داعش است که پس از فتوای حضرت آیت‌الله علی سیستانی شکل گرفت.