منابع فلسطینی اعلام کردند از آغاز انتفاضه قدس که شش ماه از آن سپری شده است ۲۰۹ فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فلسطین الیوم، دبیرخانه جمعیت ملی خانواده های شهدای فلسطینی روز دوشنبه از شهادت ۲۰۹ فلسطینی از آغاز انتفاضه قدس تاکنون خبر داد.

این دبیرخانه در گزارش خود اعلام کرد که محل اصابت گلوله به شهدای فلسطینی که بخش های فوقانی بدن بوده است نشان می دهد که نظامیان اشغالگر با هدف کشتن تظاهرات کنندگان جوان فلسطینی به سمت آنها گلوله جنگی شلیک می کنند.

«محمد صبیحات» دبیرکل جمعیت مذکور اظهار داشت: بررسی و تحقیقاتی که با دقت بالا در خصوص شهادت شهدای فلسطینی در این مدت انجام شده است نشان می دهد که نظامیان اسرائیلی در تمام موارد تعمدا دست به این کار زده اند.

وی افزود: کوتاهی مسافتی که از آن به سمت شهدای فلسطینی شلیک شده است و تعداد بالای گلوله ها بیانگر این است که قتل عمد هدف نظامیان اشغالگر صهیونیستی بوده است.

بنا بر گزارش جمعیت ملی خانواده های شهدای فلسطینی، ۱۹۱ نفر از مجموع ۲۰۹ شهید را مردان و ۱۸ شهید را زنان و دختران تشکیل می دهند. ضمن اینکه ۴۸ شهید از کودکان بوده و زیر ۱۸ سال سن داشته اند. میانگین مسافتی که از آن به سمت شهدای فلسطینی شلیک شده است نیز تقریبا ۲ و نیم متر بوده است.

کهسنال ترین شهید فلسطینی که از زمان آغاز انتفاضه قدس در ابتدای ماه اکتبر ۲۰۱۵ به دست نظامیان صهیونیستی به شهادت رسیده ۷۲ ساله از الخلیل با نام «ابراهیم سلیمان الشعراوی» بوده است. کوچکترین شهید فلسطینی نیز نوزاد سه ماهه با نام «رمضان محمد فیصل ثوابته» از بیت لحم بوده است.

میانگین سن شهدای فلسطینی در این مدت نیز ۲۳ سال و ۶ ماه بوده و بیشترین گروه سنی که توسط نظامیان اشغالگر به شهادت رسیده اند سن ۱۹ سال بوده است. تعداد گلوله هایی که در این مدت به هر شهید فلسطینی اصابت نموده بین دو گلوله تا ۵۰ گلوله در نوسان بوده و میانگین آن نیز ۱۷ گلوله بوده است.

گفتنی است که انتفاضه قدس از ابتدای ماه اکتبر ۲۰۱۵ در سرزمین های اشغالی فلسطین آغاز شده و ۶ ماه از آن سپری شده است.