مشاور اموربانوان سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: هفتمین همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی امسال به شکل بین المللی همزمان با سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ معصومه فرزانه، دبیر همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی اظهار داشت: هفتمین همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی همزمان با سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم برگزار می شود و دبیرخانه این همایش در صدد است تا با شناسایی دقیق فعالان قرآنی در سطح کشوری و بین المللی و معرفی ایشان به جهان اسلام و در راستای تحقق فرامین و رهنمودهای قرآنی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، در جهت نیل به اهداف پیش بینی شده، گام بردارد.

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری این نشست، این است که از اندیشه ها و تفکرات نخبگان در هفتمین همایش تجلیل از بانوان قرآنی استفاده کنیم و دست یاری به سوی همه عزیزانی که در طی شش سال گذشته با حضور فعال خود ما را در برگزاری هرچه بهترآن یاری کرده اند، دراز می کنیم.

فرزانه خاطر نشان کرد: باید بانوان فعال قرآنی را شناسایی و از آنها به عنوان الگوهای قرآنی تجلیل و به جامعه معرفی کنیم.

وی اضافه کرد: شناسایی و معرفی زنان فعال قرآنی دستاورد بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی در بعد داخلی و بین المللی است و بر این اساس باید تلاش مضاعف کنیم تا زنان فعال و نخبه قرآنی را به عنوان الگوی برتر زنان به جامعه معرفی کنیم.

دبیر همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی با اشاره به برگزاری دوره های قبل این همایش و دستاوردهای داخلی و بین المللی آن تصریح کرد: مسلما بانوان فعال قرآنی که در بخش های مختلف جامعه فعالیت قرآنی دارند، می توانند با نظرها و پیشنهادهای جدید خود در بخش جدید همایش یعنی بین المللی به یاری ما بشتابند.

مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه توسعه و تقویت روحیه نوآوری بانوان در رشته های قرآنی و تجلیل از اندیشه ها و روش های برتر، شناخت ظرفیت های قرآنی موجود درجامعه بانوان قرآنی، زمینه سازی و پیگیری تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه فعالیت های قرآنی خواهران را از جمله محوری ترین اهداف برگزاری این همایش برشمرد.

وی با اشاره به اینکه جهت شناسایی بانوان فعال قرآنی ده شاخص ارزیابی به عنوان محورهای معرفی برگزیدگان در نظر گرفته شده است، گفت: این شاخص ها عبارت است از؛ ۱- مادر خانواده قرآنی، ۲- واقف قرآنی، ۳- داوری مسابقات قرآن، ۴- آموزش قرآن، ۵- تبلیغ و ترویج قرآنی، ۶- پژوهش های تخصصی قرآنی، ۷- مدیریت قرآنی، ۸- فعالیت های هنری قرآنی، ۹- فضای مجازی و رسانه و افتخار آفرینان قرآنی.

فرزانه افزود: مهلت ثبت نام چهره های قرآنی در این همایش تا ۲۰ فروردین ماه تمدید شده و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به نشانی www.quran-iran.com مراجعه کنند.