سمینار برقراری هارمونی دینی و قومی در منطقه قفقاز شمالی با هدف بحث و گفتگو حول پروژه­ هایی که به تقویت مناسباتبین نمایندگان اقوام و ادیان در مناطق شمال قفقاز می­ انجامد، برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ سمینار «برقراری هارمونی دینی و قومی در منطقه قفقاز شمالی» با حمایت سازمان دینی مرکزی مسلمانان «ماموریت بین المللی اسلامی» و بنیاد خیریه «حمایت از فرهنگ، علوم وآموزش اسلامی» در شهر پتی­گورسک واقع در منطقه قفقاز شمالی برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این سمینار که در چارچوب پروژه منطقه‏ای برقراری تفاهم و تعامل قومی و دینی بین جوانان سازماندهی شده بود، مقامات دینی و دولتی منطقه قفقاز شمالی حضور یافتند. محمد حاجی رئیس اداره دینی مسلمانان منطقه استاوروپول توجه همه حاضرین را به تهدیدات امروز برای امنیت حکومت و وجود ایده­های شبه اسلامی جلب کرد. وی تاکید کرد که ایده­پردازان افراطی­ تمام تلاش خود را برای آتش افروزی و تفرقه دینی به کار گرفته­اند. هدف آنها نابود کردن روسیه و تبدیل کردن آن به منطقه جنگ و هرج و مرج به مثابه کشورهای عربی است. امروز بیش از هر زمان دیگر به فعالیت سازمان «ماموریت بین المللی اسلامی» نیاز داریم. فعالیت­های این سازمان باید بیشتر و گسترده­تر شود تا پیوند برادری صادقانه بین مردم روسیه محکم­تر شود.

هدف از برگزاری این سمینار، بحث و گفتگو حول پروژه‌­هایی بود که به تقویت مناسبات بین نمایندگان اقوام و ادیان در مناطق شمال قفقاز می­‌انجامد.