مشاور عالی و مدیرکل حوزه ریاست و ارتباطات موسسه موضوع شناسی احکام فقهی گفت: دوره آموزش مجازی نجوم ویژه طلاب و فضلای حوزه برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محمد کیانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: دوره آموزش مجازی نجوم دومین دوره‌ای است که به سفارش ستاد استهلال کشور که زیرمجموعه دفتر مقام معظم رهبری است برای طلاب و فضلای حوزه برگزار می‌شود.

وی گفت: در دوره نخست ۵۱۲ نفر از فضلای سراسر کشور ثبت نام کردند و بعد از گذراندن دوره‌های خاص و عملی که در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار شد، ۴۰ نفر توانستند پایان نامه دریافت کنند و این افراد به ستادهای استهلال کشور معرفی شدند.

حجت‌الاسلام کیانی در مورد دومین دوره این موسسه اظهار داشت: این دوره آموزشی برای انتخاب رصدگران از فضای حوزه علمیه برگزار می‌شود تا ستادهای استهلال در هر استان ۵ تا ۷ رصدگر طلبه حرفه‌ای داشته باشند.

مدیرکل حوزه ریاست و ارتباطات موسسه موضوع شناسی احکام فقهی مهلت ثبت نام در این دوره را تا ۲۰ فروردین اعلام کرد و افزود: این دوره دو یا سه روز بعد از پایان مهلت ثبت نام به صورت برخط (آنلاین) آغاز می‌شود و طلاب با مسائلی همچون نجوم، رویت هلال و تقویم به صورت حرفه‌ای آشنا می‌شوند.

وی زمان برگزاری این دوره را ۲۰ ساعت (۷ هفته) ذکر کرد و افزود: این دوره آموزشی همانند دوره گذشته، کلاس‌های عملی به صورت متمرکز خواهد داشت.

به گفته وی، حداقل اتمام سطح یک، توانایی جسمی برای انجام رصدهای علمی و دارابودن نشانی رایانامه (ایمیل) فعال از شرایط ثبت نام و شرکت طلاب و فضلای حوزه در این دوره است.

حجت‌الاسلام کیانی تاکید کرد: بناست تا قبل از ماه مبارک رمضان هر استان دارای ۵ تا ۷ رصدگر حرفه‌ای داشته باشند تا امسال کار رویت هلال ماه بدون هیچ مشکلی انجام شود.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر ساعت ۱۰ تا ۱۴ با شماره تلفن ۳۷۸۳۲۲۱۵-۰۲۵ تماس بگیرند.