نشست سه‌ جانبه وزرای خارجه سه کشور ایران، جمهوری آذربایجان و ترکیه در شهر رامسر برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ نشست سه‌ جانبه وزرای خارجه سه کشور ایران، جمهوری آذربایجان و ترکیه با حضور محمد جواد ظریف، المار ممدیاراف و مولود چاووش‌اوغلو در رامسر برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ صبح امروز بود که محمد جواد ظریف در بدو ورود به رامسر با اشاره به نشست سه‌جانبه خود با همتایان ترکیه‌ای و آذربایجانی، گفت: هدف از این نشست در واقع ترغیب و تشویق همکاری‌های در حوزه‌های مختلف در این سه کشور همسایه و مسلمان است که مهمترین آن‌ها تشویق تجارت و توسعه گردشگری و مسائل فرهنگی و همینطور تسهیل رفت و آمد اتباع دو کشور و تبادلات گمرکی و همگرایی در مبارزه با تروریسم است که کشورهای منطقه به دنبال هماهنگی برای مبارزه با تروریسم هستند.

وی در ادامه تأکید کرد که کشورهای همسایه در تلاش برای مقابله با افراط‌گرایی هستند.

ظریف افزود: متأسفانه با توجه به درگیری‌هایی که امروزه در منطقه ما (قره‌باع) وجود دارد، من پیش از این با همتای ارمنستانی خود گفتگوی تلفنی داشتم و به محض ورود به رامسر با وزیر خارجه آذربایجان گفتگو خواهم کرد. هدف جمهوری اسلامی ایران همواره پایان دادن به درگیری این دو کشور همسایه است. و امیدواریم که با درایت هسمایگان‌مان این شرایط طوری رقم بخورد که خشونت و درگیری جای خود را به ثبات و گفتگو دهد.