دبیرکمیته مهندسی کنگره ۸ هزار شهید گیلان گفت: بازسازی مانور رزمایش عملیات کربلای ۵ طی چند شب در مراسم کنگره ۸ هزار شهید گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ سرهنگ رحیم اصلانی امروز در نشست خبری کمیته‌های ۱۸ گانه کنگره ۸ هزار شهید گیلان که با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد, اظهار داشت: در راستای برگزاری اولین کنگره ۸ هزار شهید گیلان, کمیته مهندسی این کنگره به ریاست معاون عمرانی استاندار, با برگزاری ۱۸ جلسه متعدد, تمهیدات لازم را برای برگزاری هرچه بهتر کنگره برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه کنگره ۸ هزار شهید گیلان در پیاده راه فرهنگی برگزار می‌شود, افزود: با بررسی‌های انجام شده پیاده راه ظرفیت برگزاری اجلاسیه را دارد و برای سرپوشیده شدن فضا از سازه‌های فضاسازی خاصی استفاده می‌کنیم.

دبیر کمیته مهندسی کنگره ۸ هزار شهید گیلان با بیان اینکه برای برگزاری مراسم در بخش تأسیسات برقی و مکانیکی اقداماتی انجام شد, تصریح کرد: افتخار می‌کنیم خادم شهدا باشیم و امیدواریم بتوانیم نزد شهدا روسفید شویم.

وی با بیان اینکه بازسازی مانور رزمایش عملیات کربلای پنج در ۴ یا ۵ شب نمایش داده می‌شود, اظهار کرد: آماده‌سازی زمین برعهده کمیته مهندسی است و تا کنون پیشرفت خوبی داشتیم.

سرهنگ کاظم ابوطالبی نیز در این نشست خبری اظهار داشت: کمیته پشتیبانی کنگره ۸ هزار شهید گیلان به ریاست معاون برنامه‌ریزی استاندار و باهمکاری اداره صنعت, معدن و تجارت, جهاد کشاورزی, اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های مربوطه تشکیل شده و وظیفه تأمین و آماده‌سازی امکانات اجلاس, نمایشگاه‌ها, پذیرایی از مدعوین و تأمین و استقرار گروه‌های فنی و تخصصی را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای آماده‌سازی مهمانسراهای دولتی و پذیرش ۵۰۰ نفر انجام شد, افزود: حدود ۵۰۰ دستگاه خودرو به‌مدت یک هفته برای ایاب وذهاب و پذیرایی از میهمانان و مردم درنظر گرفته شده است.

دبیر کمیته پشتیبانی کنگره ۸ هزار شهید گیلان با بیان اینکه در ارتباط با تلفن و اینترنت با مدیرکل فناوری اطلاعات گیلان جلسه‌ای برگزار کردیم, تصریح کرد: کلیه زیرساخت‌های اجرایی کنگره تدارک دیده شده است و آماده پذیرایی از میهمانان هستیم.