خانواده سربازان و پرسنل غیرنظامی آمریکا مستقر در پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه روز دوم و سوم آوریل این پایگاه را به مقصد کشور خود ترک کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حریت؛ خروج خانواده نظامیان در حالی صورت گرفت که پیش از آن، پنتاگون و وزارت امور خارجه آمریکا به منظور حفظ امنیت این افراد دستور خروج آنها را از چندین منطقه در ترکیه صادر کرده بود.

سرهنگ جان واکر، با اشاره به اینکه خارج نمودن خانواده نظامیان یک فرآیند دشوار بود، اظهار داشت: [تأمین امنیت] خانواده ها برای ما اهمیت بسیاری دارد و ما تمام تلاش خود را برای تسهیل هرچه بیشتر این فرآیند خروج بکار می بندیم».

در پی صدور دستور خروج برای اعضای خانواده سربازان و پرسنل غیرنظامی آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک،‌ ۶۷۰ زن و کودک از شهرهای ازمیر، ‌موغلا و آدانا خارج و به آلمان فرستاده شدند. گفتنی است که پایگاه هوایی اینجرلیک در شهر آدانا نقش مهمی در مبارزات ادعایی آمریکا علیه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه ایفاء می کند.

شایان ذکر است که ‌از ماه سپتامبر تاکنون حدود یکهزار تن از غیرنظامیان این پایگاه هوایی را ترک کرده اند. این خانواده ها ابتدا به یک پایگاه آمریکا در کشور آلمان و سپس به کشورشان فرستاده می شوند.

پنتاگون روز بیست و نهم مارس طی بیانیه ای اعلام کرد که با تداوم نگرانیهای امنیتی در منطقه، این دستور خروج با هدف بازگشت امن و سالم اعضای خانواده نظامیان به کشورشان صادر شد.