کریم النوری ادعای مسئولان وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان مبنی بر نیت الحشد الشعبی برای حمله به اربیل را رد کرد و گفت نیروهای بسیج مردمی عراق تحت فرمان نخست وزیر این کشور هستند.

به گزارش شیعه پرس به نقل از «بغداد الیوم»، در پی ادعای یک مسئول رسانه ای در وزارت پیشمرگه در دولت اقلیم کردستان عراق مبنی بر تمرکز نیروهای الحشد الشعبی ارتش عراق در نزدیکی اربیل و احتمال وقوع درگیری میان پیشمرگه و الحشد الشعبی،؛ «کریم النوری» از فرماندهان نیروهای الحشد الشعبی این ادعا را رد کرد.

النوری به بغداد الیوم گفت که نیروهای الحشد الشعبی قصد حمله به اربیل یا نفود به مناطقی که خارج از نقشه اداری دولت مرکزی بغداد است را ندارند و نیروهای بسیج مردمی عراق تحت فرمان «حیدر العبادی» نخست وزیر و فرمانده کل قوای نیروهای ارتش عراق هستند.

وی تأکید کرد که فرماندهان پیشمرگه با انتشار چنین ادعاهایی تلاش می کنند تا افکار عمومی را به سوی خود معطوف کنند.

امروز یکشنبه «هلکورد حکمت» مدیر رسانه ای در وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان عراق گفته بود که در طول دو روز گذشته شمار زیادی از نیروهای الحشد الشعبی در مناطق نزدیک به منطقه «التون کوپری» در استان کرکوک در نزدیکی اربیل مستقر شده اند.

حکمت به خبرگزاری «الغد پرس» گفته بود که فقط نیروهای الحشد الشعبی در این منطقه مستقر شده اند و مدعی شده بود که در صورت حمله نیروهای الحشد الشعبی به اربیل نیروهای پیشمرگه در آمادگی کامل به سر می برند.

بیشتر بخوانید.....
تاکتیک جدید داعش با استفاده از زنان