علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای به شهادت رسیدن یکی از جوانان انقلابی بحرین را به دست ماموران امنیتی آل خلیفه تسلیت گفتند.

به گزارش پرس شیعه؛ علمای بحرین در پیامی شهادت علی عبدالغنی از جوانان انقلابی بحرین را که از سوی دستگاه حکومتی آل خلیفه به شهادت رسید، تسلیت گفته و تاکید کردند که سیاست سرکوب و کشتار هیچگاه ملت بحرین را از مطالبه حقوق قانونی خود محروم نخواهد ساخت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

انا لله و انا الیه راجعون

این مصیبت بزرگ و دردناک را به ملت بحرین و خانواده شهید علی عبدالغنی تسلیت گفته و از خداوند برای همگان صبر مسالت داریم. از سوی دیگر باید به خانواده این شهید تبریک گفت که چنین فرزندی را در راه دین و کشور تقدیم کرده است.

گناه این شهید چه بود که به کشته شدن وی به صورت وحشتناکی منجر شد و چگونه تحت تعقیب قرار دادن جوانی انقلابی و بی‌سلاح چنین نتیجه‌ای را در بر دارد؟ معنای این همه ایجاد ترس و وحشت و انجام رفتارهای وحشیانه و حمله‌های متمادی به منزل‌های شهروندان چیست؟

این‌ها برخی از سوال‌هایی است که متوجه حکومت بوده و نشان از نبود عدالت در کشور دارد. خون شهید همواره بر عهده حکومت بوده که گزینه امنیتی را علیه مطالبه‌های مشروع و قانونی مردم در بر گرفته است.

به شهادت رساندن جوانی بیگناه و مظلوم نشان از عمق درد و رنج‌هایی است که جوانان و مردم بحرین متحمل شده که در نهایت به قربانی شدن برخی از آنان منجر می‌شود. جرم انقلابیان تنها دفاع از حقوق قانونی و اصرار بر تحقق عدالت و حضور مستمر در عرصه مدیریت کشوری است.

ضمن محکومیت اینگونه اقدام‌ها خواستار توقف فوری تحت پیگرد قرار دادن انقلابیان و متوقف ساختن سیاست ایجاد رعب و وحشت در میان مردم بوده و تاکید می‌کنیم که سرکوب و خشونت نمی‌تواند ملت بحرین را در مطالبه حقوق عادلانه خود خاموش سازد و همگان بدانند که تنها راه حل بحران حقوقی و سیاسی کشور تقویت منطق عقل‌گرایی و عدالت محوری و احترام به رای و نظر مردم است.

گفتنی است علی عبدالغنی در پی شدت جراحات وارد شده به دلیل زیر گرفتنش از سوی نیروهای امنیتی بحرین دیروز دوشنبه به شهادت رسید./