رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از جمهور، دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی افغانستان با انتشار خبری اعلام کرد که «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی این کشور و ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان دیدار و بر روی تحولات و اوضاع امنیتی این کشور بحث گفتگو کردند.

در این دیدار، ژنرال نیکلسون از شجاعت و توانمندی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان قدردانی کرد و گفت که عملیات‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان علیه تروریست ها موفقیت آمیز بوده است.

عبدالله نیز با اشاره به توانمندی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به مبارزه با فساد در نهادهای امنیتی و دفاعی این کشور تاکید کرد.

رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان همچنین در دیدار با «پارنیلی کاردیل» معاون ماموریت سیاسی سازمان ملل (یوناما) پیرامون اوضاع امنیتی افغانستان و روند صلح این کشور گفتگو کردند.

همچنین در این دیدار بر روی انتخابات پارلمانی و شوراهای شهرهای افغانستان نیز بحث و گفتگو صورت گرفت و ابعاد گوناگون انتخابات بررسی شد.

گفتنی است که نیکلسون فرمانده عمومی نیروهای بین‌المللی در افغانستان در حالی از شجاعت نیروهای امنیتی و دفاعی افغان ستایش می‌کند که سرپرست وزارت دفاع افغانستان روز یکشنبه (۲۱  آبان) اعلام کرد که عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور علیه گروه های تروریستی افزایش یافته و در سال جاری تلفات مخالفان دولت افغانستان ۱۱ درصد افزایش یافته است.