سخنگوی جریان الوفاء بحرین تاکید کرد که نیروهای معارض بحرینی سفر جان کری به بحرین را به دلیل مشارکت آمریکا در جنایت‌های آل خلیفه علیه مردم بحرین غیر قابل قبول می‌دانند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تسنیم، سیدمرتضی السندی یکی از رهبران جریان الوفاء بحرین و سخنگوی این جریان در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به بررسی آخرین وضعیت نقض حقوق بشر از سوی رژیم آل خلیفه پرداخته و گفت: رژیم آل خلیفه همچنان به نقض حقوق بشر ادامه می‌دهد و در روزهای گذشته تعداد زیادی کودک و نوجوان را بازداشت کرده است، یکی از این افراد هنگام یورش نیروهای آل خلیفه به منزلش خود را از ارتفاع زیاد به پایین پرتاب کرد و در حدود یک ساعت در حالی که دچار خون ریزی شده بود بر روی زمین باقی ماند، این فرد علی عبد الغنی نام دارد و ساکن روستای شهرکان است، درحالی‌که وضعیت او بسیار وخیم است نیروهای امنیتی هیچ اطلاعاتی از وضعیت او به خانواده‌اش نمی‌دهند.

او ادامه داد: از سوی دیگر زندانیان سیاسی زندان “حوض الجاف” که در اعتصاب غذا به سر می‌برند امروز با صدور بیانیه‌ای تاکید کردند که به دلیل آزار و اذیت های صورت گرفته هنگام ملاقات با خانواده هایشان و در داخل زندان و ممنوعیت آزادی عقیده و پرداختن به امور دینی به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد. فشارهای بسیار شدیدی که به زندانیان حوض الجاف وارد می‌شود باعث شد تا آنان اعتصاب غذا کنند.

وی به وضعیت سایر زندان های سیاسی در بحرین نیز اشاره کرد و گفت: : در زندان جو که تعداد دیگری از زندانیان سیاسی در آن نگهداری می‌شوند پرداختن به امور دینی ممنوع بوده و آزادی عقیده از سوی مقامات زندان نقض می‌شود، مشاهده شده است که برخی از بازداشت شدگان که برای معالجه به بیمارستان منتقل شده‌اند دست‌ها و پاهای آنان به طور اهانت آمیزی با زنجیر بسته شده است و به آنان رسیدگی کافی نمی‌شود.

سید مرتضی السندی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که جان کری وزیر خارجه این کشور هفته آینده به بحرین سفر خواهد کرد، در همین راستا نیروهای انقلابی بحرین با صدور بیانیه ای این سفر را غیر قابل قبول اعلام کردند، زیرا آنان آمریکا را در جرائم آل خلیفه علیه ملت بحرین شریک می‌دانند. برخی از فعالان مدنی نیز موجی از تویت های اعتراض آمیز را به مناسبت سفر جان کری به بحرین راه انداخته اند.

او در پایان به یک فقره از احکام ظالمانه دستگاه قضایی رژیم آل خلیفه اشاره کرد و گفت: از سوی دیگر دادگاه‌های بحرین خانم “طیبه” را به جرم پناه داد به راهپیمایان تحت پیگرد به ۵ سال زندان محکوم کرده است، هفته گذشته نیز دادگاه‌های بحرین زینب الخواجه را که همراه با فرزند یک ساله‌ی خود بازداشت شده بود به سه سال زندان محکوم کرد.